Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az mennyire segít az angol...

Az mennyire segít az angol tudásom fejlesztésében, hogyha angolul hallgatok hangoskönyvet?

Figyelt kérdés
Vagy ha angolul olvasok az jobb?

2015. márc. 21. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Igazából akkor van értelme a hangoskönyvnek, ha közben érted is mit mond. Plusz ha nem érted a mondatot, akkor utána jársz, hogy mit is jelent magyarul.


Angolul olvasni is jó, csak legyen nálad egy szótár, és szótározd az idegen szavakat, amik segítik megérteni a mondatot.

2015. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Is-is, mindkettőt kell, különböző készségek fejlődnek tőle, amik mind szükségesek. Ha érted, amit mondanak, akkor jó. Ha nem érted, egy kicsit akkor is segít (pl. mosogatás közben angol szöveget hallgatsz, csak részben arra figyelve). Hallgasd meg sokszor ugyanazt a szöveget, és időnként ülj le, és próbáld mondatonként visszaismételni, ugyanazt a mondatot sokszor, amíg nem megy. Aztán vedd fel a saját hangodat, játszd le egymás után a kettőt, és próbáld a különbségeket felfedezni, kijavítani.
2015. márc. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attol fugg. Ha tudod legalabb nagyjabol kovetni a sztorit, az nagyon sokat segit. Nekem a nemetem igy fejlodott rengeteget, az elejen meg csak nagyjabol tudtam kovetni, de lassan egyre tobbet megertettem, egyre elvezetesebb volt.

Ha viszont nem ertesz semmit, csak megy a hatterben, az nem er semmit.

Az olvasas- es a hallasertes ket kulon keszseg, mindkettot kulon kell fejleszteni. Ha te a hallasra szeretnel ragyurni, akkor hangoskonyv, ha pedig az olvasasra, akkor irott szoveg a megoldas.

2015. márc. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Mindekettő nagyon hasznos külön-külön is, de ha egyszerre csinálnád az lenne a leghatékonyabb.(Látod hogyan írják és hogyan ejtik ki az adott szavat.)
2015. márc. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsoval nem ertek egyet. Ha olvasni akarsz tanulni, akkor olvass, ha hallast akarsz tanulni, akkor hallgass. A valo eletben sem fogja neked senki felolvasni a regenyt es a radioadashoz sem mellekelnek feliratot.
2015. márc. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Viszont írni fog.... vagy hangosan olvasni szöveget.....
2018. márc. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!