Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az orosz valóban nagyon nehéz...

Az orosz valóban nagyon nehéz nyelv?

Figyelt kérdés

Ez nyilván nagyon relatív, de akárhányszor az oroszról olvasok, szinte mindenki azt írja, hogy mennyire nehéz.

Én most átfutottam az angol Wikipédia 'Russian grammar' szócikkét, és azért az alapján bőven visszaköszön az, hogy indoeurópai nyelvről van szó, alapjaiban véve hasonlít mind a germán, mind az újlatin nyelvekre.

Én eddig angolt, németet, franciát, olaszt és portugált tanultam, így több indoeurópai nyelvvel is van összehasonlítási alapom.

Az például kifejezetten kellemesnek tűnik, hogy nincs annyi igeidő, mint az angolban vagy a neolatin nyelvekben, bár a névszók esetrendszerének sokasága már-már a latinra emlékeztet.

Összességében viszont nem tűnik kiugróan nehéznek a többi indoeurópai nyelvhez képest.

Ti hogyan látjátok? Nagyon érdekel az orosz, szeretném minél előbb elkezdeni. :)


2016. máj. 18. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem nehezebb, mint a felsoroltak (nyilván az angolt kivéve), de rengeteg ragozást és rendhagyó alakot kell magolni. A magolnivaló elsajátítása úgy két év, a többi már könnyű.
2016. máj. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
34%
Da.
2016. máj. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem az angolnál könnyebb. Mert logikusabb. Kiejtés és nyelvtan is.
2016. máj. 20. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az angol abszolút logikus nyelv, semmiféle logikátlanság nincs benne.
2016. máj. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne ijedj meg tole, nem vallalhatatlan, plane egy olyan nyelvi gurunak, mint te :) (gondolom, azert van egy nyelverzeked, ha ennyi mindent tanultal)

Ami szivatos, az a RAGOZAS. Nem eppen setagalopp, de megtanulhato, foleg ha azert tanulnad, mert szereted, tetszik es nem csak azert, mert muszaj. Es tenyleg vannak kivetelek, amiket tudni kell, de ez is teljesitheto. A cirill abece pedig nem az ordogtol valo, volt olyan tarsam, aki kb. masfel het alatt teljesen bevagta. A kiejtes kisse fura tud lenni egy magyar ember szamara (massalhangzok torlodasa, nagyon hosszu szavak stb.), viszont egy ido utan raall a fuled. Ja es szerintem gyonyoru nyelv, gyonyoru kulturaval. En csak ajanlani tudom :)

2016. jún. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!