Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség ezen mondatok...

Mi a különbség ezen mondatok közt? (angol)

Figyelt kérdés

I have been living here since I was 14.

I have lived here since I was 14 -> így mondhatjuk egyáltalán??


I have talked with him.

I have been talking with him.

Vagy ugyan az a különgség present perfectben a simple és continuous között mint a sima present simple és continuous között??

Mármint a lényegi különbséget nem értem/érzem a present perfect simple illetve continuous között.

Kérem valaki legyen szíves elmagyarázni nekem!



2016. máj. 18. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
2016. máj. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
sajnos ezzel nem jutottam közelebb a megoldáshoz... már vagy 5féle helyen megnéztem (abból kettő angol nyelvtani könyv) és ezeket a magyarázatokat értem csak például az első két mondat között fogalmam sincs mi lehet a különbség :(
2016. máj. 18. 18:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek simán felcserélhetők. (Mármint a live-es de ugyanez work-ös is lehetne, a talk-os nem, az tényleg mást jelent.)A link utolsó sorában azt írják, hogy a sima állandó cselekvésre vonatkozik, a continuous meg ideiglenesre. De nem vagyok benne biztos, hogy ez tényleg így van.
2016. máj. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1. Itt élt és továbbra is itt fog élni.

2. Itt éltem 14 éves korom óta. Stop. A dolog be van fejezve. Ez jelentheti azt, hogy elköltözik, de azt is akár, hogy továbbra is itt fog élni.


3. Beszéltem vele.

4. Éppen beszélgettünk (amikor jöttél).

2016. máj. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
szóval a simple folytatódhat az első mondatnál, a continuous-nál viszont nagy valószínű hogy folytatódni fog a cselekmény? remélem jól értelmezte
2016. máj. 18. 20:14
 6/10 A kérdező kommentje:
de és erre beszéd közben hogyan kéne figyelnem/ráéreznem?? csak mert tök sokat kell gondolkoznom hogy akkor ez most ez vagy amaz vagy a 6 igeidőbe kell e rakni...
2016. máj. 18. 20:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell akkora feneket keríteni neki, ahogy jön. Nincs lényeges különbség.
2016. máj. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
rendben köszi mindenkinek, azt hiszem tényleg aza legjobb ha elengedem
2016. máj. 18. 20:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Szóval nem érted most se. Nem baj.
2016. máj. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem mindig egyszerű a határvonalat meghúzni. Michael Swan egyik nyelvtankönyvében például az egyik feladat előtt az alábbi szöveg olvasható:

Circle the best answer. Both are correct, but one is more usual.

(Természetesen a Present Perfect és a PP Progressive közti választásról szólva.)

2016. máj. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!