Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németből az elöljáró szavakat...

Németből az elöljáró szavakat tanuljuk. Hogyan lehet eldönteni, hogy egy elöljáró szó Tárgyeset vagy Részes?

Figyelt kérdés
Olyanokat veszünk pl. hogy "táskába","iskolából" és ezért nem értem, hogy honnan lehet eldönteni. Mert ha pl. olyat vennénk, hogy "keresek egy kutyát", akkor látom, hogy ott a T-vagyis a tárgy ragja- de így nem tudom mi alapján lehet ezt eldönteni. Valaki tudna segíteni?
2010. ápr. 10. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ha valahova, tehát a kérdőszó az, hogy wohin, akkor tárgyas. ha valahol, wo kérdőszóval, akkor részes.

pl. táskába -in die Tasche DE táskában -in der Tasche

2010. ápr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első majdnem jól mondta, de van benne hiba.


Az elöljárószavaknak három csoportja van: a tárgyesettel állók, a részesesettel állók és azok, amik mindkettővel állhatnak.

Az első kettőnél értelemszerűen nem kell gondolkodni az eseten, a harmadiknál pedig ha hova, akkor tárgyeset, ha hol, akkor részeseset.

2010. ápr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
igazad van, csak én úgy gondoltam, hogy a harmadik esetre kíváncsi, mert a diákoknak ez szokott leginkább gondot okozni... :)
2010. ápr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondoltam, hogy azért nem részletezted, csak gondoltam leírom egyben, mert azt nem írta, melyik részével van gondja. Így meg véletlenül sem fog belekeveredni. Legalábbis remélem.
2010. ápr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szépen köszönöm, örök hálám:D

Amúgy igen arra gondoltam, bocsi, hogy nem voltam valami érthető:S

2010. ápr. 10. 22:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Hol? kérdésre eelöljáró + dativ eset

Hova? kérdésre elöljáró + tárgyeset -

Meg b ekell magolni az elöljárókat -

2014. nov. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!