Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha csak itthon tanultam meg...

Ha csak itthon tanultam meg szlovákul mennyire leszek hátrányban a felvidékiekkel szemben?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ők anyanyelvi szinten beszélik, mert ott nőttek fel. Én viszont csak nyelvtanulóként tanulnám és szereznék vele utána állást.

(Budapesten élek, és szlovák származású vagyok, ezért szeretném tanulni, viszont tudom, hogy így nem lennék nyelvileg azért annyira jó mint egy felvidéki magyar, aki átköltözik ide Szlovákiából.)



2016. máj. 27. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Sok felvidéki magyarnak is vannak gondjai a szlovák nyelvvel. Ne riasszon el, hogy ők jobban tudnak szlovákul, nem olyan biztos az. Csak nehogy a nagy igyekezetben elfelejts megtanulni angolul :)
2016. máj. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Angolul már jól tudok. :)
2016. máj. 27. 17:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Felvidéki magyar vagyok, ugyan miért beszélnénk anyanyelvi szinten :) Mi is az iskolában találkozunk először a szlovák nyelvvel, mindössze napi 45 perc erejéig. A felvidéki magyarok általában jobban beszélnek angolul, mint szlovákul.
2016. máj. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És egyébként milyen könyvből tanultatok meg szlovákul?


Én a neten eddig a Križom-Kražom-ot találtam. A1-től egészen B2-ig vannak könyvei.

2016. máj. 28. 23:36
 5/5 anonim ***** válasza:
heh, a felvidéki magyarok nem tudnak jól szlovákul- legalábbis a mi környékünkön elég gyatra a helyzet
2016. máj. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!