Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » CAE nyelvvizsga felkészítőnél...

CAE nyelvvizsga felkészítőnél ez hogy működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék nyelvvizsgát tenni, régebben már próbálkoztam TELCnél de megbuktam pedig egy ponton múlott(középfokú volt). Most ismét rászánom magam és most szeretnék normálisan felkészülni tanfolyammal na meg ha már pénzt ölök bele akkor legyen "értéke". Ugye a honlapon van mindenféle tanfolyam, de azt írják h kell írni egy szintfelmérőt és az alapján ajánlanak tanfolyamot, de hát ha én azt szeretném h felkészítsenek C1es szintre akkor miért mennék középre ( a mostani tudásom alapján, valószínűleg ez történne, h oda javasolnak a szintfelmérő alapján). Vagy talán a tanfolyam csak arra jó, hogy begyakoroljam az adott nyelvvizsga típus feladatait?!

Vagy eleve rossz ötlet középfok nélkül elsőre felsőfokúra pályázni?



2016. máj. 27. 15:24
 1/9 A kérdező kommentje:
látom jót kérdeztem, senki sem tudja :D
2016. máj. 27. 20:42
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja, ez olyan feltételezés volt, mint az, hogy a kávé a keveréstől lesz édes, a cukor csak jelzi, hogy meddig kell keverni...

Hanem mit lehet erre írni? A CAE-hez nem egészen más nyelvtudásbéli adagok kellenek, mint a B2-höz. Bárki, aki angol tanítással foglalkozik, szép csokorba tudja szedni két perc alatt, hogy mi kell középfokra, és mi kell a CAE-re. A szókincsen kívül. Ezért aztán az esetleges tanfolyam összes többi résztvevője igen fogja utálni, ha a pénzéért csendben ül, és hallgatja, ahogy neked magyaráznak középfokú tudományt.

2016. máj. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

hmm jól van, kicsit bántónak érzem azt ahogy írtál, de köszönöm, visszaigazolást nyert legalább a felvetésem. nyilván nem kenyerem mást lehúzni a "tudatlanságommal", gondolom akkor menjek tanárhoz aki csak velem foglalkozik.

(csak gondoltam majdnem 100ezer Ft-ért elvárható ez egy tanfolyamtól)

2016. máj. 29. 19:47
 4/9 anonim ***** válasza:

Milyen honlap?


Valószínűleg azért, mert elvárás a középfokú tudás és anélkül pedig nem tudnak arra építeni.

2016. máj. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2016. máj. 29. 22:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy ha bántóbbnak érezted a válaszomat, mint amilyen bántónak én éreztem az #1 hozzászólásodat.


Én mondjuk nem a British Councilhoz jártam, nem is CAE-re, hanem CPE-re, oda rajtam kívül mindenki igen erős angol tudással érkezett. Lehet mondani, hogy az egész tanfolyam tulajdonképpen már nem "a tananyagról" szólt, hanem csak arról, hogy mi a csemege, kivétel, érdekesség, stb.

És egyszer megfogalmaztam a Strogoff-féle törvényeket, amelyek szerint egy nyelvtanfolyamon (tudás-rangsorban) harmadiknak jó lenni, akkor visz előre. Feljebb unalmas lenni, lejjebb meg sűrű rossz érzés. Ezt is vedd figyelembe.

2016. máj. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

az egy taktikai lépés volt!

és igen sejtettem, hogy ez így működik szóval a kövi kérdésem az lesz, hogy h a viharba készüljek fel tanfolyam nélkül, jó keressek tanárt de kb. a semmiből kell kerítenem amivel eléggé mellé lehet nyúlni, oké mondjuk mivel nem, mindegy majd lesz valami, azért köszönöm!

2016. máj. 30. 10:47
 8/9 anonim ***** válasza:

A tanárt valóban nem a bizonyítvány vagy a szándék adja, hanem az egyénisége (no persze a tudás sem hátrány).

Szerintem ameddig tanárt keresel, tölts le pár B2 nyelvvizsgatesztet, próbáld megoldani, s ha bajod volna, szintén megtalálható az Oxford Grammar vagy mi Coe szerzőségével, meg Dohár vagy Magyarics nyelvtana.

Illetve van egy egyveleg, ez:

[link]


Hát, és ajánlom, hogy CAE gyakorló könyveket próbálj felkutatni, van belőlük bőven, mert a célzott felkészülés csak jobb, mint az általános erőnléti edzés. :)

2016. máj. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen mindenképpen szerzek köszi :)
2016. máj. 30. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!