Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Cambridge nyelvvizsgához...

Cambridge nyelvvizsgához kapcsolódóan segítség?

Figyelt kérdés

Ha egy egyetem honlapján a nyelvi követelménynél ez van pontosan mit jelent?

- Cambridge ESOL: C1

- Cambridge English First: Grade B

Szóval a Cambridge English:Advanced adja ami magyarban kb. a felsőfokú angol és úgy írja a Cambridge honlap itt is van Grade A, B és C, de akkor a CEA verziónál elég ha csak sikerül, függetlenül hogy milyen érdemjeggyel, de azt már elfogadják az egyetemen? Mit jelent az ESOL benne? Míg ha a Cambridge English:First-re jelentkezem akkor minimum Grade B kell? Amit viszont B2-nek megfelelőnek írja, vagyis ez a magyar rendszerben középfoknak felel meg?


Én kb. így értelmeztem, de nem vagyok benne teljesen biztos. Aki esetleg jobban ismeri ezt a fajta nyelvvizsgát tudna segíteni, hogy tényleg így van-e vagy valamit félreértettem? Köszönöm!



2016. máj. 30. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:

A nyelvvizsgákat intéző szervezetet 1958-ban UCLES-nek hívták. :)

2002-ben átnevezték ESOL-nak. Az ESOL az English for Speakers of Other Languages rövidítése.

2013-tól pedig, mint most, Cambridge English Language Assessment.

Szóval ezek ugyanazok, de mégsem, mert a vizsga kismértékben változgatott. Ha azt írták, hogy ESOL C1, akkor már nyilván volt olyan szintjük, hogy C1, de esetleg nem egészen ugyanazt takarta, mint mondjuk a Zöld Rágottgumi Nemzetközi Nyelvvizsga Központ C1-e. Mivel engem a CAE annyira nem érdekelt, ezt nem tudom pontosan.

2016. máj. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
...ha kiderül, hogy a kurrens CEFR szintezés szerinti C1 elegendő, akkor a mostani CAE-ből valóban a Grade B és C is elég. A Grade A a legjobb.
2016. máj. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged :)
2016. máj. 30. 19:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, pont így van shogy leirták. A CAE C1 az C1es szinter takar 3 verzioban A B C ( A a legjobb az má C2 szint) az FCEnél is A B C ( neked B kell , itt is az A már C1 szint) esetleg megkérdezhetem mire kell mert én is most készülök erre a nyelvvizsgára :) . PM?
2016. máj. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!