Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok mondani pár egyetemi...

Tudnátok mondani pár egyetemi szintű angol nyelvtani formulát?

Figyelt kérdés

Pl. egy felsőfokú nyelvtani formula az 'inversion'.

Pl.: Never have I heard such a great story!


Tudnátok említeni tehát pár egyetemi szintű finomságot? (angoltanárin, anglisztikán tanulók előnyben)


Köszi!



2016. máj. 31. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


137. oldaltól kezdődő "Grammar Bank" részt ajánlom, nagyon profi, első 2 félévben ebből tanultunk angol nyelvgyakorlaton (Angol tanárszak illetve anglisztika BA képzés kurzusa, ELTE).

2016. máj. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Grammar Terms


[link]


[link]

2016. máj. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

[link]


Egy másik nyalánkság. Ezeket tudom ajánlani, szerintem nagyon jók, én elég jó felsőfokú nyelvvizsgával mentem egyetemre, és én is tanultam ezekből új dolgokat. :)

Jó szórakozást! :D Ezekkel el leszel, ha tényleg komolyan is gondolod :d

2016. máj. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2016. máj. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Nincs olyan, hogy egyetemi szintű formula. Anglisztikán már nem a nyelvet tanulod, alapnak veszik, hogy beszéled. Bár van nyelvtan óra egy évig, pont az olyan idióták miatt, akik nyelvtanfolyamnak hiszik az egyetemet. Az inverzió egy teljesen alap szerkezet, semmi felsőfokú nincs benne, konkrétan gimnáziumi anyag. Nem egyértelmű, mire vagy kíváncsi.
2016. jún. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!