Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet érdemes tanulni...

Melyik nyelvet érdemes tanulni ezek közül?

Figyelt kérdés
Most fogok középiskolába kerülni, és lehet, az orosz,spanyol,latin,olasz,német nyelv közül választanom. Egyik se érdekel különösebben, talán a német, de azt hallottam azt nehéz megtanulni. Eddig angolt tanultam, abból elég jó vagyok. Melyiket lenne érdemes elkezdenem tanulni?

#nyelvtanulás #második nyelv #melyik nyelvet érdemes tanulni
2016. jún. 3. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
spanyol - a második leggyakoribb nyelv
2016. jún. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Ha jól értem az angolhoz kell második nyelvet választanod. Így egyértelműen a német a leghasznosabb Európán belül.

Itthon és a környéken lévő országokban rengeteg a német multi, az Unión belül is a német befolyás a legerősebb.

2016. jún. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem válaszd a németet. Hasznos és habár a nyelvtan része tényleg nem könnyű azért nem olyan vészes.
2016. jún. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Európában a német a második leghasznosabb az angol mellett.
2016. jún. 4. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Abban az előttem szólóknak igaza van, hogy sokak anyanyelve a német nyelv Nyugat-Európában, s második nyelvként is beszélik. Ráadásául ha ez az, ami a "nem különösebben, de talán" érdekel, akkor tényleg tanuld azt!

DE! én történetesen tudok németül (is), és éltem is egy rövid ideig Németországban, de a kinnlétemen kívül SOHA SEMMIRE nem használtam a német nyelvet, pedig éveken keresztül német kollégáim is voltak, de a munkában is az angol volt a "hivatalos" nyelv. Az évtizedek során az a tapasztalatom, hogy egyre több német beszél nagyon jól angolul, ezért ha nem akarsz Németországba menni hosszútávra, akkor nem nélkülözhetetlen a német nyelv sem.

VISZONT! a világon spanyolt és nagyon hasonló nyelveket (portugál, olasz) összességében sokkal többen beszélnek (anyanyelvként és második nyelvként is), és a spanyol anyanyelvűek viszont általában sokkal kevésbé tudnak angolul - ha tudnak egyáltalán valamennyire (legalábbis én ezt tapasztaltam) És egy angol-spanyol kombinációval szinte bárhol meg tudod magad értetni a világon.

Ha valami különlegeset szeretnél tanulni, szóba jöhet még az orosz is.


Összességében én azt tanácsolom, hogy egy kicsit gondolkodj el azon, hogy melyik ország kultúrája tetszik a legjobban, melyik országba mennél el legszívesebben, hallgass meg pár videórészletet, hogy melyik nyelv hangzása szimpatikus.

Ha van elképzelésed, hogy milyen pályára szeretnél menni, azt is számításba veheted.

2016. jún. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

"ezért ha nem akarsz Németországba menni hosszútávra, akkor nem nélkülözhetetlen a német nyelv sem. "


Nem, nem nélkülözhetetlen egyik nyelv sem a világon, ezen a vonalon hülyeség elindulni, viszont elég két lépést tenni az országban az első német multiig, amik nagyon sok esetben német nyelvtudást követelnek meg az angolon kívül, vagy akár az angol helyett.


"VISZONT! a világon spanyolt és nagyon hasonló nyelveket (portugál, olasz) összességében sokkal többen beszélnek (anyanyelvként és második nyelvként is), és a spanyol anyanyelvűek viszont általában sokkal kevésbé tudnak angolul - ha tudnak egyáltalán valamennyire (legalábbis én ezt tapasztaltam) És egy angol-spanyol kombinációval szinte bárhol meg tudod magad értetni a világon. "


Viszont ha nem akar a világ segglyukaiba ellátogatni, akkor ennek semmi haszna. Dél-Amerikába senki a világon nem fog kimenni munkát vállalni, egy hetes turista kalandra meg totál fölösleges nyelvet tanulni. Ma a spanyol és társainak hasznossága konvergál a nullához, ha az ember nem tervez célirányosan odaköltözni.


Hobbiból tök jó dolog lehet spanyolul tanulni, de ne a hasznosságot hozzuk fel példának, mert akkor már a románnal vagy a szerbbel is jobban járna.

2016. jún. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Orvosi pályára tervezek menni, ezért még a talán a latint lenne érdemes elkezdenem, valaki aki latint tanult tudna mondani pár szót róla?
2016. jún. 5. 21:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Totál felesleges. Te csak olyan latin kifejezéseket fogsz tanulni amik az élő latinban sosem léteztek, továbbá nem kell latinul tudnod latinul kommunikálni, csak egyes anatómiai dolgok nevét kell bevágnod, ehhez tök felesleges lenne nyelvtant,kiejtést meg hasonlókat tanulni.
2016. jún. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!