Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes orosz nyelvet tanulni?

Érdemes orosz nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Anglisztikán vagyok, azaz angolt tanulok, most lesz a szakirányválasztásunk, és minorként gondolkodtam az orosz nyelv felvételében. Jó döntés orosz nyelvet tanulni? A piacon versenyképes oroszul tudni?

2016. ápr. 8. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, attól függ, mit szeretnél, mi a célod vele. Milyen területen szeretnél dolgozni?

Én tudok oroszul, jó diplomám is van ( BGE-psz). Én tudom is kamatoztatni, mert a munkámhoz kell.

Tárgyalóképes angol és orosz nyelvtudással még anglisztika szakkal is seperc alatt el tudsz helyezkedni valami ssc-ben customer service pozícióra, más kérdés, hogy nem sokáig szokták ott bírni. Én fél évig dolgoztam ilyen területen, bőven elég volt. Arra volt jó, hogy felkerüljek Bpre, aztán amilyen gyorsan csak tudok, valami minőségibb munka után nézzek. Az más kérdés, hogy végül mégis vidéken kötöttem ki, aminek utólag örülök is. :)

Szerintem át kellene gondolnod, mit is szeretnél elérni vele, és úgy belevágni.

Arról nem is beszélve, hogy nincs annyira sok orosz nyelvet igénylő állás, ami pedig van, azt a párat elég jól lefedik azok, akiknek az anyanyelve orosz. Bár ezt főként a cégünkből kiindulva, meg korábbi munkatapasztalataimból kiindulva mondom. Nálunk a 6 oroszosból 4nek az egyik szülője orosz..

Szerintem azt a nyelvet tanuld, ami igazán érdekel. Akkor nem lőhetsz mellé. Ha az alapján tanulsz, hogy mi lehet hasznos, akkor megette a fene az egészet. Mert mi van ha mégsem lesz annyira hasznos? Akkor nemcsak, hogy nem szeretted, de még időpocsékolás is volt.

2016. ápr. 9. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A másik nyelv a német lenne. Az orosz jó választás a német helyett? A németet azért mondják, mert EU, és Európában nagyobb szerepe van, viszont az ellenzők mondják, hogy a németek még Németországban is angolul beszélnek.
2016. ápr. 9. 17:52
 3/5 anonim ***** válasza:
17%
Mivel most már nyugati gyarmat vagyunk, tanulj unkább myugati nyelvet.
2016. ápr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Csak magamat tudnom ismételni, el kell döntened mi a célod vele. Mivel szeretnél foglalkozni, stb.

Ha lövésed sincs mi leszel ha nagy leszel,és oda melyik lenne hasznosabb, hallgasd kicsit mindkét nyelvet, döntsd el melyik szimpibb.

Az igaz, hogy az oroszok nem igazán beszélnek más nyelvet, a német meg tud és hajlandó(!, ez fontos!) angolul beszélni.

Persze ha német nyelvterületen akarsz majd dolgozni, akkor kelleni fog a német.

2016. ápr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor érdemes, ha érdekel, tudsz munkát vele. Németországban élünk, előtte Ausztriában, de ott kérik a németet a legtöbb munkához. Az angol nem elég mindig.
2016. ápr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!