Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvtanulás?

Német nyelvtanulás?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni németül anélkül, hogy tanárhoz járnék. Tud valaki ajánlani valami jó internetes oldalt ami hasznos lehet? (Alapoktól kezdeném)

2016. jún. 4. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
2016. jún. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ismerem a duolingot, angolozni szoktam rajta, de magyar-német nincs rajta, csak angol-német az meg úgy nem olyan jó :/
2016. jún. 4. 21:20
 3/6 A kérdező kommentje:
azért köszi
2016. jún. 4. 21:21
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Ja, tényleg, erről meg is feledkeztem :D

Hát, ez esetben ezt tudom ajánlani:

[link]

Itt van jó pár német kurzus, habár többségében csak szavakat, kifejezéseket tanít.

Ami még jó, megint csak szótanulásra, de igazából minden más dologra optimalizálni lehet, ha van elég kreativitásod, az a Quizlet:

[link]

Itt rengeteg szókártya van, és tapasztalatból mondom (mert a német szavakat én is pont ide szoktam kiírni), hogy igen effektív, az ember sokkal gyorsabban tanul, mintha a hagyományos papírról sorjában tanulom a szavakat módszert alkalmazná. Arról nem beszélve, hogy újabban rengeteg fa$za dolgot beraktak lehetőségként, pl. tudsz tesztet csinálni a bevitt szavakból, hogy lemérd hozzávetőlegesen mennyire tudod a szavakat.


Amúgy a legjobb szerintem, ha megtanulsz angolul folyékonyan, és onnantól már annyiféleképpen tanulhatsz, hogy eláll a lélegzeted.


Innentől jöjjenek az angol oldalak, könyvek:


Pl. itt van ez az oldal:

[link]

Itt anyanyelvűek taníthatnak téged németül. Úgy működik, hogy te tanítasz valakit magyarul, tőle kapsz kreditet, cserébe te is tanulhatsz valamilyen nyelven.

Aztán itt van ez az oldal:

[link]

Itt azt hiszem régebben nagykövetségek által kiadott nyelvtanító szalagok, könyvek érhetőek el. Kicsit régiek, de legalább ingyen vannak.

Ez se egy rossz oldal:

[link]

Mondjuk nem innen fog az ember igazán megtanulni egy nyelvet, de kis gyakorlásnak jó.


Aztán a nagy kedvenc:

[link]

Lényegében ez egy 12.96 GB méretű nyelvtanító csomag, különféle könyveket tartalmaz, ingyenesen letölthető torrent file.

Amúgy ilyen kis pack-okból van mindenféle nyelven, és tényleg nagyon jók, nem mondom vannak igen gyenge könyvek közöttük, de a többségük rendben van.

2016. jún. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jaj, a gyakorlati nyelvhasználatra vonatkozó lehetőségek lemaradtak :D

Pl. ez egy jó kis chat oldal:

[link]

Csak át kell állítani a nyelvet németre, és indulhat a buli.

Sokszor sajnos nehéz értelmes embereket tanulni, az emberek nagy része úgy indít, hogy W/M (Weiblich/Männlich) magyarul azt kérdezik, hogy férfi- vagy nőnemű vagy-e, mert sokan csajozásra használják az oldalt.

Viszont ha túljutottál az első 10 ilyenen :D akkor akadhatsz értelmes emberekre.


Aztán itt van ez az oldal:

[link]

Ez megint csak egy nagyon jó oldal, mert itt beszélhetsz akár olyan németekkel is, akik valamennyire tudnak magyarul, így taníthatnátok egymást.


Ha van kérdésed, hozzám fordulhatsz, én már tanulom egy ideje a nyelvet :D

2016. jún. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hoppá bocsi csak most vettem észre. Nagyon köszi a segítséget :)
2016. aug. 18. 03:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!