Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nincsenek barátaim és ez nem...

Nincsenek barátaim és ez nem is zavar. Sose volt rá igényem és egyetlen ex barátnőmmel sem tartottam soha a kapcsolatot. Ez mennyire kóros vagy rossz dolog?

Figyelt kérdés
Akik mellém csapódnak bármilyen minőségben, mind azt mondják, hogy mi majd örökké barátok/szerelmesek leszünk, de én ebben soha nem hittem, de persze bólogattam, mert tudom, hogy ez az elvárás.

2016. máj. 7. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Semmi sem tart örökké. ;)

Ha mégis így lenne, akkor nem élnénk ilyen "jól"/jobban tudnánk élni pl hazánkban is...

2016. máj. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hallod nekem van barátnőm, de akár én is feltehettem volna ezt a kérdést. Szerintem nem rossz ez, ha tudod kezelni. Nagyon herótom már az emberektől így közel a 30felé.
2016. máj. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem is van barátnőm.

A gondom azzal van, hogy másoknak gond az én aszociális viselkedésem.

Ráadásul gondjaim vannak a hűséggel is és észrevettem, hogy tárgyiasítom a nőket. Nem is szeretnék a jövőben ehhez hasonló "fix" párkapcsolatot, csak szexkapcsolatokat.


Olyan 15 éve még egy tünemény srác voltam tele érzésekkel és szeretni akarással és persze iszonyatos depresszióval.

Mára vadidegenként látom a fiatalkori énemet és nem is tudnám időponthoz kötni ez az átalakulást.


Voltam pszichológusnál, bár más dolog miatt(rutin beutaló) és ő is kiszúrta, hogy fura vagyok, de azt mondja, hogy túl jól vagyok ahhoz, hogy bármit kezdjen velem, miközben én nem is kértem, hogy bármit is kezdjen velem. Nem érzem magam rosszul.


Szóval továbbra is áll a kérdés: ez kóros állapot? Kéne rajta erőszakkal változtatnom?

2016. máj. 7. 22:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy fura. Csak átlátsz az embereken, s nincs kedved jópofizni, csak hogy megmenekülj az egyedülléttől. Én is ilyen vagyok, de hidd el, nagyon kevesen képesek arra, hogy fölvállalják az egyéniségüket.
2016. máj. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nem válasz a kérdésre, de nem volt/voltak korábbi sérelmek/bántások amik kiváltották ezt? Például olyanra gondolok hogy többször is megcsaltak, barátok cserbenhagytak/ átvertek/ kihasználtak. Tudom hogy komoly dolgok, de az ilyen típusú sérelmek tudnak kiváltani ilyen elridegülést illetve azt hogy nem bízol az emberekben, esetleg hogy már emberként se nézel rájuk.(bocs ha nem kapcsolódik ide, vagy esetleg ha faggatásnak érzed akkor ne válaszolj)
2016. máj. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De igen, történtek ilyen dolgok.
2016. máj. 9. 23:33
 7/8 anonim válasza:
5.vagyok. Valószínűleg akkor ezért tárgyiasítod a nőket, nem bízol bennük, nem hiszel már majdhogynem senkiben. Barátkozni se nagyon akarsz gondolom, nem akarsz fölöslegesen energiát fektetni másba, jópofizni, mert tudod hogy sok idő és energia mire megtudnál bízni valakiben. Tudod azt is hogy semmi sem tart örökké, és tudod milyenek az emberek. Kicsit én is ilyen vagyok, nagyon nehezen bízok meg az emberekben, gyakran elhitetem velük hogy naiv vagyok és megnézem hogyan próbálnak meg átvágni. Ha egyszer eljátssza valaki a lapjait onnantól elásta magát a szemembe, mert nagyon ritka az olyan aki egyszer hibázik/hűtlen stb. és utána képes arra hogy változzon. Szerintem ez nem föltétlen kóros vagy rossz. Kontrollálni kell valamilyen szinten, mert ha hagyod hogy ez uraljon akkor megcsúfítja az életed, rosszabb esélyeid lesznek az életedben a sikerre. Egy bizonyos szinten jó mert kevesebb sérelem/bántódás/fájdalom fog érni.
2016. máj. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem baj, szard le más beszólását az a lènyeg hogy neked jó legyen. Èn se barátkozzok "oszt" a suliba bandavezèr vagyok xD.
2017. máj. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!