Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam meg...

Melyik nyelvet tanuljam meg (elsőnek)?

Figyelt kérdés

Portugál vs. Spanyol


Amit tudni kell: Mindkét nyelvből vannak alapjaim. Másfél évet éltem portugáliában ahol jártam tanfolyamra is de elég nehéznek ítéltem a nyelvet. A spanyol jóval könnyebb és szebb számomra. Mindkettöt szeretném de nem tudom eldönteni melyikkel kezdjem. A portugálhoz érzelmi kötődésem van a spanyol meg egyszerüen gyönyörű



2016. jún. 13. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha a spanyol neked könnyebb, akkor azt
2016. jún. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Állítólag úgy könnyebb, ha a portugállal kezded, és utána tanulod a spanyolt. Amúgy elég sok hasonlóság van a kettő között, szóval ha az egyik nyelvet elkezded, akkor már lesz olyan, amit a másikban is meg fogsz érteni, de persze nem mindent.
2016. jún. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Először portugálul tanultam, mint írtam tanfolyamra is jártam. A mai napig nagyon sokat értek portugálul bár beszélni már nem tudok olyan jól. A spanyolt autodidakta módon kezdtem el tanulni, bár érdekes hogy a spanyolt pont annyira jól értem mint a portugált de jó lenne azért az egyik nyelvet legalább középszinten beszélni is.
2016. jún. 14. 23:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyedül szerintem nehéz nyelvet tanulni, mindenképp jobb lenne, ha tudnál keresni valakit akivel legalább néha tudnál gyakorolni. Én így tanulom most a portugált. Enélkül szerintem el sem kezdtem volna, mert egyrészt nem tudnám gyakorolni a beszéd részét, ami szerintem nem könnyű, főleg hogy néha még az anyanyelvűek sem tudják eldönteni, hogy ezt most így mondják, vagy úgy. Ezenfelül ha nem kellene használnom, akkor valószínűleg rövid időn belül hanyagolnám, mert vannak más tanulnivalók is, amivel muszáj foglalkozni. Amúgy meg lehet, hogy a spanyol bizonyos szempontból hasznosabb, mert azt több helyen beszélik, a portugált viszont kevesen tanulják idegen nyelvként, szóval többnyire csak Portugáliában, Brazíliában, meg néhány afrikai országban beszélik. Érdemes lenne elgondolkoznod azon, hogy szeretnél-e még visszamenni Portugáliába, vagy esetleg olyan cégnél dolgozni, amelyiknek van kapcsolata vele, mert ha igen, akkor valószínűleg érdemes lenne folytatni a portugált. De ha nem, akkor lehet, hogy a spanyol lenne előnyösebb.
2016. jún. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!