Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan hozhatnám fel az...

Hogyan hozhatnám fel az angoltudásomat a nyáron középhaladóról, erős középhaladóra? 14L

Figyelt kérdés

Elvileg már középhaladó szinten vagyok (több szintfelmérő szerint is), bár idén még csak a Pre-Intermediate tankönyvből tanultunk (gyenge középhaladó szint). Jövőre szintek szerint osztanak be a suliban, és szeretnék a legjobb csoportba kerülni, ahhoz pedig el kéne érnem az erős középhaladó szintet. (Nem azért szeretnék a legjobb csoportba kerülni, mert az "hű de nagyon menő", hanem mert a kedvenc tanáromhoz kerülnék, nem mellesleg jó lenne angolul rendesen megtanulni:D)

Próbálkozom egyszerűsített olvasmányokkal, és megyek majd angoltáborba, de nincs ötletem, hogy még mit csinálhatnék. Szeretném a szókincsemet is bővíteni, a szövegértésemet javítani, és a nyelvtanomra sem ártana rágyúrni. Miket ajánlotok, mit csinálhatnék még? Esetleg tudtok jó kis nyelvtanulós oldalakat? Vagy olyan oldalt ahol angolul (de felirattal) lehet sorozatokat nézni? A válaszokat előre is köszönöm:)



2016. jún. 16. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amiket irtál, szerintem, tökéletes mód. Talán, ha angol zenét hallgatnál, dalszöveggel (lyrics) együtt, az megint jó szókincsbövítönek. Me játszatnál angolul játékokat, ha odavagy a sz. gépes játékokért, vagy állítsd a facebook-odat/telefonodat egy idöre angolra. Remélem, segitettem. :)
2016. jún. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:) Ment a zöld két. :D
2016. jún. 17. 12:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt van több sorozat angol felirattal:-)

2016. jún. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm! Nagyon jó ez az oldal:)
2016. jún. 20. 20:02
 5/5 Zsurtorta999 válasza:
100%

Szia!

Az angol dalszövegeket esetleg le is fordíthatod,én így nagyon sokat tanultam.

Van egy alkalmazás, a neve Duolingo, az is sokat segíthet, van benne magyar-angol tanfolyam.

Próbálj esetleg angolul írni, vagy látogass sok angol nyelvű oldalt a neten!

A többit elmondták a fentiek :D

2016. aug. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!