Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolt kezdő szinttől...

Spanyolt kezdő szinttől alapfokuig nyár alatt?

Figyelt kérdés
Szerintetek lehetséges egy nyár alatt megtanulni a spanyolt teljesen kezdő szintről, hogy ősszel lerakom a alapfokut? Magantanarral vagy önállóan érdemes inkabb? 7 éve tanulok angolt, de nem igazán a kedvencem, most 13eves vagyok. Könnyebb az angolnal? Legyszives írjatok le a tapasztalataitokat.

2016. jún. 17. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Sok minden elképzelhető, de alapvetően nem ez a realitás. Kevés magántanár vállalna ilyen intenzív felkészítést, inkább tanfolyamra van esélyed.

De mindek egy alapfokú?

2016. jún. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szüleim csak úgy, hogy semmi eredményt nem mutatok fel nem fogjak engedni, hogy spanyolt tanuljak...inkabb erőltetnek rám a németet...
2016. jún. 18. 11:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem angolnál könnyebb. Ha angolban az igeidőkkel van gondod, akkor a spanyollal sem lesz könnyebb dolgod, de a kiejtés sokkal egyszerűbb, a hangzása is szebb.

Ha van motivációd és nem sajnálod rá az időt, akkor lehetséges. Attól is függ mennyire könnyen tanulsz nyelveket.


Én 2 éve kezdtem németet tanulni. Eleinte nagyon utáltam, ezért nem is tanultam. AZ első évben szerzett tudásom a nullával volt egyenlő. Aztán nyáron elkezdtem németet tanulni és megszerettem. Amit most tudok, annak a nagyrészét tavaly nyáron tanultam meg. Egy nyár alatt úgy megtanultam németül, hogy a tanárom már el akar küldeni középfokúzni.

Ha a némettel lehetséges ez, akkor a spanyollal is. A lényeg, hogy legyen motiváció.

2016. jún. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2016. jún. 18. 21:18
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Középfokon is meg lehet szerintem tanulni egy nyelvet kezdőről pár hónap alatt. Napi 12-14 órában...:D Na jó, komolyan, 13 évesen ne akard szerintem ezzel tölteni az egész nyarat. Nem tudom, hogy most nyolcadikba, vagy már kilencedikbe mész, de mindkét esetben azt javaslom, inkább élvezd a nyarat, ha nyolcadikba mész, akkor meg inkább központi irásbeli feladatokat gyakorolj, de azt is csak ameddig élvezed, keményebben majd ráérsz ősszel. Egyébként a spanyol szép nyelvnek tűnik nekem is, nekem is a vágyaim közé tartozik, hogy egyszer tanuljak spanyolul, nekem is szebbnek tűnik, mint az angol, de most azért inkább foglalkozz még az angollal, már csak azért is, mert nem ártana abból is minél jobb jegy a felvételihez, hogy aztán felvegyenek egy jó gimibe, ahol van spanyol.:)
2016. jún. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most vegeztem elso evemmel a gimiben. Szeptemberben kezdtem a nemetet (teljesen kezdo voltam), es bar vegig szenvedtem az egesz evet, a suli mellett SEMMI szabadidom se volt, most van egy komplex kozepfoku nyelvvizsgam.:)
2016. júl. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az szep! A nemet ráadásul rohadt nehéz! Le a kalappal!
2016. aug. 4. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!