Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik az az angol nyelvvizsga...

Melyik az az angol nyelvvizsga, amit a legtöbb angol nyelvterületen elfogadnak (diplomás) munkavállaláshoz?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy kimennék, ha végeztem, de még nem tudom hova. Viszont nem akkor akarok még elkezdeni nyelvvizsgázni, amikor már mennék. Beszerezném a szükséges papírokat hozzá. Tudom, hogy területfüggő, de mégis. Melyikre van a legjobb esélyem? Az IELTS -t úgy tudom 2 évente ismételni kell. Van olyan amit nem és àltalában elfogadják?
2016. jún. 27. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
ielts,toefl
2016. jún. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az IELTS-t éppen nem "kell" 2 évente ismételni, csak a vizsgaközpont azt javasolja.

A TOEFL-t viszont igen.

2016. jún. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Miért javasolják?
2016. jún. 27. 20:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha munkavállalásról van szó, akkor ne stresszeld magad ezzel a nyelvvizsga dologgal (felsőfokú képzés esetén persze más a helyzet, ott kiváló, ha van egy IELTS, v. TOEFL) , mert angolszász országokban a nyelvvizsga papír lobogtatásának semmi jelentősége nincs, sőt inkább negatív. Állásinterjún elbeszélgetnek veled, és ezzle teljesen képben lesznek a nyelvi kvalitásaidat illetően. Gondolj bele, ha te lennél egy magyar munkáltatónál a HR-es és jönne egy nem magyar anyanyelvű álláskereső, te hogy reagálnál arra, hogy a delikvens hozna egy magyar nyelvvizsgapapírt annak bizonyításul, hogy ő tud magyarul. Tíz perc beszélgetés után mindent tudnál a magyar nyelvtudásáról, függetlenül attól hogy az orrod elé tolja a B3, vagy C4 nyelvvizsga flepnit.


Tudom, hogy az ilyen komment indulatokat (és lepontozást) vált ki a nyelvvizsgamániás Magyarországon, de ettől még ez az igazság. Jó néhány állásinterjún voltam már Angliában és Németországban, van tapasztalatom a saját bőrömön.

2022. jan. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
És mégis, például a CPE vizsga honlapján van egy olyan táblázat, hogy ki fogadja el, és ott nem csak Higher Education kattlehetőség van, hanem Corporate, meg Professional Bodies is... Ettől még ez az igazság, mi? :D :D: :D
2022. jan. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!