Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga megszerzése...

Nyelvvizsga megszerzése hogyan működik?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem, nem akarok egyetemre menni, hanem inkább szakmát tanulok, de szeretnék egy angol nyelvvizsgát, de nem tudom, hogy van ennek a menete, hol kell jelentkezni? Mi a feltétele? Mennyibe kerül (közép/emelt)


angol, nyelvvizsga, tanulás


2016. jún. 28. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Ha beírod Google-be, hogy angol nyelvvizsga, kapsz egy rakás lehetőséget. Nem olcsó.
2016. jún. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Van egy csomó vizsgaközpont, azoknak a linkjét megtalálod itt, végig kell őket nézegetni, és kiválasztani, melyiknek a feladatai a legszimpatikusabbak, és náluk jelentkezni. Van egynyelvű és fordítós, egyéni és páros szóbelis, szótárhasználós és anélküli. Kb 30000 Ft egy komplex.

2016. jún. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegféle nyelvvizsga van, a lényeg az, hogy találj egy olyat, ami tetszik. Mindegyik más és más, az egyikben a nyelvtan a nehezebb, a másikban a szóbeli, harmadikban a hallgatós... Végig kell nézegetni a feladatokat, megoldani párat mindegyikből, így kiderül, melyik menne a legjobban. Én Euroexam B2 angol nyelvvizsgát csináltam, csak ajánlani tudom!

A jelentkezés általában már internetes felületen zajlik, meg kell adnod az adataidat, valamint befizetni a vizsgadíjat. Kb 30-35 nappal a vizsga előtt már le szokták zárni a jelentkezést, szóval résen kell lenni, hogy le ne csússz. Külön speciális feltétel (pl életkor) nincs. A nyelvvizsga két részből (írásbeli és szóbeli) áll, amiket letehetsz egybe vagy külön is. Általában ha az egyik fele nem sikerül elsőre, csak azt kell megismételned, de ez vizsgatípusonként változhat. A vizsga után kb egy hónappal értesítenek az eredményről és ha sikerült, megkapod róla a papírodat.

Nekem azt hiszem 24 000 Ft körül volt a komplex vizsgám, itt tudsz ennek a típusnak utánanézni:

[link]

2016. jún. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Tudtommal bizonyos nyelvvizsgát min. 14 évesen lehet letenni. De kérdező szempontjából ez nyilván már nem számít.

Feltételei, menete meg az, amit az előző hozzászóló írt.


Jelentkezés, fizetés (legolcsóbb komplex jelenleg tudtommal a dexam (20900 ft)), kb egy hónappal később vizsgázás. Az nyelvvizsgától (euroexam vagy elc vagy egyéb) függ, hogy a szóbeli,írásbeli egy napon van-e.

Az eredményt kb. egy hónap múlva tudja meg az ember, aztán talán még egy hónap, mire megkapja a bizonyítványt, siker esetén. (de ebben nem vagyok biztos, hogy 1 hónap :D )


Nyelvvizsga esetén nincs olyan, hogy emelt, csak hogy felsőfokú.

2016. jún. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!