Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan építsem fel a nyelvtudá...

Hogyan építsem fel a nyelvtudásom?

Figyelt kérdés
Tudnátok témaköröket mondani,hogy mivel kezdjem a nyelvtani részt, és hogy mivel haladjak tovább?

2016. jún. 30. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen nyelv? Mi a cél? Stb?
2016. jún. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Angol nyelv,és egyenlőre érettségire kell készülnöm,de szeretnék mindent újra átvenni,mert sokat felejtettem.
2016. jún. 30. 16:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Oxford nyelvtan. [link]

Vegyél egy jó szótárat is, Grimm kiadót javaslom.

Egyébként érettségin van reading, listening, writing és speaking, meg nyelv helyességi feladatok is. De ezeket nyilván tudod, meg amúgyis fenn vannak neten, ott megtudod nézni az előző évieket.

Nem vagyok nyelvtanár, csak most érettségiztem, de ami alap, azok az igeidők, szenvedő szerkezet meg miegymás. Az oxfordos könyben minden benne van.

De hátha jön majd egy hozzáértő. :)

2016. jún. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

A hozzáértő is kb ugyanezt tudja mondani.

Ne misztifikáld a nyelvtant, az agyamra megy, hogy mindenki a nyelvtant nézi a nyelvnek! Egyetlen nyelvhelyességi feladat van, az is csökkentett pontarányú a többihez képest, és abban se csak nyelvtan van, hanem az is gyakorlatilag szövegértés. A szókincs a fontos, azon múlik a reading, listening, de még a use of English és részben a writing is, meg persze a szóbeli. Korábbi évek feladatsorai, szótározás, szavak kiírása, állandó ismétlése, szóbelire felkészítő könyv, pl 23 topics for teenagers.

2016. jún. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!