Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha angol soroatot nézek...

Ha angol soroatot nézek magyar felirattal, az segíthet nekem angolt tanulni/beszélni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon megszeretnék tanulni angolul,de nem igaznán tudom,hogy hogy fogjak hozzá. Az segíthet,ha angol sorozatot nézek magyar felirattal? Vagy jobb lenne,ha angol felirattal nézném? Csak akkor semit sem értenék.:(

Előre is köszi a válaszokat.:)



2016. júl. 1. 09:17
 1/10 EagleHUN ***** válasza:

Igen segít a hallás utáni értésben segít. Ha pedig már elég sok szót ismersz akkor Angolul nézd Angol felirattal az még jobb.

Viszont a beszédkészségben szerintem kevésbé segít, legalábbis nálam annyira nem.

2016. júl. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Igen segíthet
2016. júl. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Minimálisan, de sokat nem.. Sokkal érdemesebb úgy nézni, hogy az angol felirat megy alatta, és kinézed az ismeretlen szavakat/kifejezéseket.. (és ezután érdemes újranézni a filmet, és figyelni azokat a szavakat, amiket kiírtál..).


-egy nyelvtanár-tanonc :)

2016. júl. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Angol feliratra kapcsolj,de előtte érdemes kicsit felturbózni a szókincsedet,amit szerintem inkább olvasással jobban lehet. Amúgy azt jutott eszembe,hogy a hangos könyvek lehet jobbak,mint a filmek.
2016. júl. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Semmit se ér, legfeljebb a kiejtésre hat talán. Ha magyarul olvasod, semmi figyelmet nem fordítasz az angolra. Amellett nyelvtanuláskor minél kisebbre kell szorítani az anyanyelv jelenlétét. Természetesen angol felirattal kell nézni és szótározni.
2016. júl. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 chtt ***** válasza:
100%

A hangos könyvek tök jók (van olyan ismerősöm, aki hangos könyvek segítségével úgy felturbózta a tudását, hogy csak pislogtam), de csak azoknak, akik oda is tudnak figyelni. Én pl. az első perc közepén kikapcsolok, de ez egyénfüggő.

Ha kezdő vagy:

- magyarul már ismert filmek angol nyelven (felirattal vagy anélkül)

- filmek angolul magyar felirattal

- filmek angolul angol felirattal

- filmek angolul felirat nélkül

Talán tévedek, de szerintem érdemes betartani a fokozatosságot (nem véletlenül nem nyomjuk a negyedikesek - ált. isk. - kezébe mondjuk a Gulliver utazásait:), több a sikerélmény, könnyebben megragad egy-egy szó, mondat, kifejezés.

Én nem szótáraznék, elveszi az élvezetet. A filmnek (a könyvvel szemben) amúgy is megvan az az előnye, hogy a látvány segíti a megértést, és olyan dolgok is lejönnek, amiket amúgy nem tudtál. Nem baj, ha nem értesz meg mindent (sőt az sem, ha eleinte kb. csak a kötőszókat meg a szüneteket érted :D), minél többet nézel filmet, annál többet értesz felesleges kulimunka nélkül. Ha valami megragad benned, többször előfordul és direkt bosszant, na akkor azt érdemes kiszótárazni, egyébként hagyd, hogy az fantáziád, az eszed tegye a dolgát.

És amikor kezdesz rákapni az angol ízére, olvass, ahogy előttem is írták már - először akár könnyítetteket, magyarból ismerteket, kedvenceket, aztán mindent, amire rá tudod tenni a kezed...

Sok sikert!

egy gyakorló nyelvtanár

2016. júl. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A magyar felirat nem jó. Vagy angol vagy semmi.
2016. júl. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a fokozatosság számít,de a sikerélményen kívűl azért fontos,mert mikor már ismert dolgot olvasol,akkor azért mindig kicsit más a környezet, akkor fog az agy újfajta mintákat tanulni, így jobban rögzülnek a szavak és szerkezetek.

A másik,hogy az új/régi arány pont azért fontos,mert ha túl sok az új,akkor megtöri ezt a folyamatot.

2016. júl. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Passzív tudáshoz, megértéshez segít (akkor ha nem magyar felirattal megy), de a beszédhez, vagyis az aktív tudáshoz aktívan kell használni a nyelvet tehát beszélni beszélni és beszélni kell minél többet.
2016. júl. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek<3
2016. júl. 2. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!