Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Belebuktam a németbe, milyen...

Belebuktam a németbe, milyen nyelvvel váltsam fel?

Figyelt kérdés

Nyolc évig tanultam németet, de gyakorlatilag csak némi szókinccsel rendelkezem, meg összrakok pár egyszerű mondatot, de semmi beszéd vagy hallásértés, nyelvtanról már nem is beszélve.

Most egyetemre megyek és az angol szintentartása mellett egy új nyelvet szeretnék tanulni, mert a némettől teljesen elment az életkedvem.

Milyen európai nyelvet ajánlatánok amihez sok anyag van és tanárt is könnyen találhatok. Meg persze nem is teljesen haszontalan. Köszönöm. :)


2016. júl. 2. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Például francia.

(Így zárójelben megjegyzem, hogy ha most mész egyetemre, akkor inkább az egyetemi tanulmányaidra koncentrálj. Biztos van könnyebb és nehezebb szak is, de szerintem szaktól függetlenül zh-időszakban és vizsgaidőszakban nem fog hiányozni a nyelvtanulás.)

2016. júl. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Természetesen az egyetem az első, de angol mellé mindenféleképpen akarok és kell is még egy nyelv. :)
2016. júl. 2. 16:58
 3/4 anonim ***** válasza:

A francia nehezebb mint a német (tele van spéci szabályokkal+helyesírás!), szóval kétlem, hogy menne, ha a németbe "belebuktál".

[link]

Olvasgass a linken: a blog szerzője se tudott németül megtanulni középiskolában, aztán később mégis sikeres felsőfokú nyelvvizsgát tett és leírja, hogyan.

2016. júl. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az alapján válassz, hogy milyen nyelvet lenne lehetőséged gyakorolni, mert pl. a barátaid közül is sokan beszélik. Ha vannak olyan helyzetek, amikor rá vagy kényszerítve, hogy használd a nyelvet, vagy direkt eldöntitek, hogy most úgy fogtok beszélni, akkor sokkal hatékonyabban fogsz tanulni, akármilyen nehéz az adott nyelv alapjában véve. Én ezért választottam végül egy másik nyelvet, és nem azt, amit eredetileg meg akartam tanulni. Amúgy meg ha ez nem segít a döntésben, akkor érdemes lehet valamilyen szláv nyelvet választani (mert ha egyet tudsz, akkor a többit is megérted), vagy valamilyen újlatin nyelv (leginkább spanyol, olasz, francia), mert ezek is közel állnak egymáshoz, a spanyolt és a franciát pedig külföldön is viszonylag sokan beszélik és tanulják.
2016. júl. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!