Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valakinek abszolút nincs...

Lewega kérdése:

Ha valakinek abszolút nincs nyelvérzéke, nyelvvizsgára viszont szüksége van, melyik nyelvvel érdemes próbálkoznia?

Figyelt kérdés
2016. máj. 31. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Nyelvérzéke mindenkinek van. De ha nem akar valaki nyelvet tanulni, se kedve, se motivációja, a suli pedig elfogadja, akkor az eszperantóval lehet a leggyorsabban papírt szerezni.
2016. máj. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Angollal próbálkozz, még ha nehezen is megy, annyira szükségessé vált már
2016. máj. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Akinek nincs nyelvérzéke, az magyarul sem tud megtanulni. Aki azt ÁLLÍTJA, hogy nincs, az vagy lusta,vagy nincs kellö motivációja.
2016. máj. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Akinek nincs nyelvérzéke az ne is erőltesse mert teljesen felesleges. Ha diplomához kell akkor felejtős az egész mert hiába csak papír, munkahelyen is kérni fogják hogy tudod-e. Nekem pocsék a nyelvérzékem, de az angol még úgy ahogy megy, elég könnyű is szerintem meg mégis világnyelv. Én nekem nem diplomához kellett, csak adva volt egy lehetőség amit munkanélküliként volt időm kihasználni, munkaügyi központ fizette mellette szakképzésre is jártam, időmbe belefért, olyan tanárt fogtam ki, aki nulláról elmagyarázott mindent, mert nekem általános és középiskolába ezzel volt gondom, és így hármas szinten tudtam is teljesíteni, meg úgy ahogy néhány alapvető mondatot el is tudok mondani, nem egy nagy cucc. Persze voltam állásinterjún ahol papíron szerepelt hogy van középfokú nyelvismeretem, kérték is a bizonyítványt és felvételinél behívtak egy alapvető beszélgetésre ami egy az egyben angolul ment. A beszélgetés elég jól ment, bár voltak kételkedések mg pár másodperces gondolkodások és közölték velem hogy ennyi volt, nem kapom meg az állást. A munkakörömbe amire felvettek volna mondták hogy előfordulhat hogy telefonon angolul kell beszéljek, vagy audit, esetén hozzám szólhatnak angolul és az számukra ciki lenne ha tolmácsolniuk kéne, és szerintük ez egy alapnyelv amit mindenkinek tudnia kellene ha más nem legalább akcentussal de alapvető dolgokról rögtön tudjon beszélni.


Aki ezt nem tudja az nem kap túl jó állást, maximum mázlival, mondták is nekem hiába van papírom ők nem csak ezt nézik.


Ha ennyire nem megy neked ne erőltesd, de én azért angolt megpróbálnám a helyedben mert nem egy annyira bonyolult nyelv, világnyelv, és ezt az életben sokszor fogod használni majd. Az eszperantó az egy vicc, az semmi, az ég világon semmire nem jó az a nyelv. Én merő kíváncsiságból rákérdeztem erre mert úgy ahogy tetszett is és 10-10 ember mondta hogy idő és pénz pocsékolás, bohóckodás a világon egy hivatalos helyen sem fogadják el, sőt magánszemélyek sem beszélik.

2016. máj. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Angol nyelvtudás nélkül a legtöbb diplomával már nem nagyon lehetne elhelyezkedni, szóval mindenképpen angol. Mivel körbevesz minket mindenütt (internet, publikációk, szakkönyvek, média, stb., stb.), ezért könnyebb is megtanulni, mint más nyelvet. Na meg rengeteg anyagot találni a tanulásához.
2016. máj. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs nyelvérzéked akkor nem érdemes próbálkozni. Add meg magad!
2016. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha elfogadják az eszperantót, akkor azt, töredékannyi idő, mint más nyelv. De nem mindenhol fogadják el, erre az intézményben rá kell kérdezni.
2016. máj. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
10nél több embert érdemes megkérdezni az eszperantóról, mert nekem sok ismerősöm beszéli, világszerte. Nyilván nem azért, mert megéri, hanem azèrt, mert tetszett nekik. Nekem sokat adott ez a nyelv, nagyon szeretem. Jobb állást és több pénzt nem kapsz érte, de diplomát és barátokat könnyen igen. Van akinek ez is érték.
2016. máj. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy nyelvérzék.

Amikor bekerülsz egy suliba (pl. középsuli), mindenki más alapokkal jött.

Van aki már oviba is tanult valamilyen nyelvet, valaki meg még általánosban is csak hebegett-habogott.

Nyilván akinek megvannak a szilárd alapjai az könnyebben tud rá építeni, és jobban átlátja.


Így az pl. 5-öd annyi idő alatt tanulja meg a következő anyagrészt, mint egy osztálytársa.

Ebből a többiek azt a következtetést vonják le, hogy neki jó a nyelvérzéke.


Továbbá, ugye lustaság és szorgalom kérdése is.


Volt olyan tanárunk, aki úgy magyarázott, hogy szinte beléd szállt a tudás.

Tökre szerettem a nyelvet, otthon is tanultam, az osztályban a legjobb voltam.


Aztán kaptunk egy másik tanárt következő évben, és ő meg úgy magyarázott mint valami robot vagy gép.

Annyira tudományosan és számomra nem érthetően, hogy csak kudarc volt minden óra.

Aztán már belesz....am az egészbe.

Meg is látszott a jegyeimen.


Tehát én mindkét végletet megtapasztaltam.

Amikor tök jól ment, akkor sem volt átlagon felüli nyelvérzékem, egyszerűen érdekelt, tetszett, és tanultam.

Amikor meg tele voltam kudarccal, akkor meg még jobban hanyagoltam, de ettől nem lett rosszabb nyelvérzékem.


Válassz egy nyelvet ami szimpi, aztán egy tanárt, vagy nyelviskolát vagy nem tudom, hogy hogy akarsz tanulni, és hajrá!

2016. máj. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

jelnyelv?

régebben ebből lett pár embernek nyelvvizsgája ,nem tudom lehet e még ma is.

2016. jún. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!