Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A mit jelent az, hogy kéttan...

A mit jelent az, hogy kéttan nyelvű oktatás?

Figyelt kérdés
Válaszokat előre is köszönöm!

##tanulmányok
2016. júl. 6. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Mindenesetre nem két szóba kell írni, mert nincs olyan szó, hogy kéttan, és ha egybe írnád, akkor talán magad is rájönnél, hogy mi az. Egyes tantárgyakat magyarul tanítanak, másokat meg egy idegen nyelven.
2016. júl. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A két tanítási nyelvű osztályokban (középiskolában) a képzés 5 éves (általában!).

Első évben szinte csak a célnyelvet tanuljátok (néhány szintentartó óra is van: kb. heti 2 magyar, matek, töri és infó. Ezt az évet át tudod ugrani ha van egy középfokú nyelvvizsgád az adott nyelvből.

A maradék négy évben néhány tantárgyat célnyelven, néhányat pedig magyarul tanultok. (Azt hiszem kettő a minimum amit idegennyelven kell tanulnod, de ez nem biztos). Aztán lesz egy célnyelvi civilizáció tantárgyad (szintén idegennyelven).

Érettségi...Ha a célnyelvből emelt érettségit csinálsz (5-ösre) és emellett két tantárgyból angolul érettségizel akkor megkapod a felsőfokú nyelvvizsgát.

Egyébként én csak ajánlani tudom, kivéve ha nem szeretsz tanulni...akkor úgyis csak szenvednél.

2016. júl. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok

"és emellett két tantárgyból angolul érettségizel akkor megkapod a felsőfokú nyelvvizsgát."

Nyilván ha francia kéttannyelvűbe jársz akkor franciául érettségizel két tárgyból (és nem angolul :D) bocsi csak angol kétan.-ba járok és így evidens volt, hogy angolt írok :D.

2016. júl. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen a kedves kommenteket!

Az első válasz adónak üzenném,hogy nem azt kérdeztem,hogy hogyan kell írni! Mindenesetre köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2016. júl. 8. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!