Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem tudok egyszerűen megszólal...

Nem tudok egyszerűen megszólalni ha hirtelen németül kell (ene) beszélnem. Hogyan lehetne ezen segíteni?

Figyelt kérdés

Kedves Németesek!:)


Klasszul meg tudom csinálni a nyelvtani feladatokat. Sajnos amikor hirtelen meg kellene szólalnom akkor leblokkolok. Megértem azt amit ők mondanak nekem, de utána mikor nekem kell válaszolni egyszerűen nem jutnak eszembe a dolgok...:(( Nem tudom miért :( pedig szeretem a németeket és a nyelvet is. Mit tudnátok ajánlani nekem, hogy ez a jövőben ne forduljon elő? Esetleg tudtok könyvet ajánlani? Vagy valamilyen módszert? Nekem igazából nem nyelvvizsga kell, hanem a munkahelyre jönnek néha osztrákok és akkor beszélgetni kell velük...Kérem ha a tanácsotokat mert tényleg el vagyok keseredve mert hiába tanultam 2 éven keresztül minden nap?? Köszi mindenkinek!



2016. júl. 13. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ezen csak a gyakorlás segít. Hangosan beszélgess magaddal. Mondjál fel hangosan betanult szöveget. Egy könyvből betanulsz bármit és elmondod hangosan többször és utána megtanulsz mást és azt is hangosan elmondod, és így tovább. Utánzol videón német szöveget. Megpróbálod a videóval együtt mondani, utánozni. Gyakorold a beszédet bárkivel, aki egy kicsit tud németül. Csak a hangos gyakorlás, beszélgetés segít ebben.
2016. júl. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ja, meg énekelj németül tanulj meg énekeket azt énekeld. Tanulj meg minél többet.
2016. júl. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!