Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol szakkal mit lehet csinálni?

Angol szakkal mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Ez lehet hülye kérdés és hülyén fogalmaztam meg... De ebben az évben felvételizek (gimi) és emeltszintű angolt fogom megjelölni. Ha elvégzem mit tudok ezután dolgozni/mire lesz jo? Tudom egyáltalán használni a jövőben?

2016. júl. 15. 01:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%

Nem, nem lehet semmire se használni egy angol nyelvvizsgát :"D

Arra lesz jó, hogy lehet diplomád például...de ez csak egy dolog a sokból.

Amúgy miért olyan szakra jársz, ha azt se tudod, hogy miről van pontosan szó?

2016. júl. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert imádom az angolt! És majd Angliában szeretnék élni. Nagyon tetszik az Angol élet. Unokatesómék kint élnek és nyáron voltam 2hónapot náluk és ez nagyon megtetszett, még az angolom is jobb,sőt. Nagyon jól beszélem
2016. júl. 15. 01:32
 3/11 A kérdező kommentje:
Az angolom is jobb lett****
2016. júl. 15. 01:33
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
B*szni a rezet. Legalább egyetemen valami értelmes szakot válassz majd, ne anglisztikát...
2016. júl. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Semmi másban nem annyira jó mint az angolban.
2016. júl. 15. 03:38
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok annyira jó** (bocsi de a telóm kihagy néha szavakat a mondataimból)
2016. júl. 15. 03:39
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden szak annyira komoly, amennyire komolyan veszed. Simán lehet tudományos szinten művelni ezt is.


Lehet sepcializálódni, pl. fordító, tolmács, szinkrontolmács irányba, nálunk volt szaknyelv tanítás is. Lehetsz tanár, idegenvezető vagy bármi amihez kell a nyelv.


Nyilván az hogy tudsz angolul felsőfokon ma már nem megy ritkaságszámba, szóval érdemes elindulni vele valamilyen irányba. Az én legtöbb csoporttársam az élet különböző területein helyezkedett el, sokan kimentek (még az EU-s csatlakozás előtt) külföldre és könnyen alkalmazták őket a magabiztos nyelvtudásuk miatt, az itthon maradtak többsége tanár lett.

2016. júl. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
13%
El lehet menni kiváló takarítónak külföldön. (Nagyon sok a diplomás tisztogató.)
2016. júl. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Ugyanazt, mint bármiknek érettségivel. Komolyan mit vártal, hogy egy emelt angol tagozat vmi végezttséget ad? Ha tenyleg ügyes vagy és szorgalmas, akkor esetleg felsőfokú nyelvvizsgát tehetsz majd gimi vége felé, ami többletpontot jelent egyetemi felvételinél. Ennyit jelent, nem többet. Ahogy az összes többi "szak" sem gimiben. 11-ben egyébként úgyis el tudsz menni adott tárgyakból fakultációra, ha esetleg az egyetemi felvételidnél a felvételi tantárgyaknál az angol nem számít. Szőval azzal, hogy ilyen szakon vagy, semmi sincsen eldöntve, semmiről sem maradtál le. Én német szakos voltam és orvosin csücsülök. Na pont ennyi az összefüggés a gimi és később a tanulmányaid, munkád között.
2016. júl. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És ha én Angliában szeretnék lenni pultos? Valami kávézóban dolgozni, vagy esetleg bébiszitter(nem tudod hogy kell leírni)?!! Arra a célra megfelel? Mellette Franciát szeretnék tanulni... A német nem tetszik
2016. júl. 15. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!