Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire kell jól tudni egy...

Mennyire kell jól tudni egy alapfokú német nyelvvizsgához? Általában mikor szokták letenni?

Figyelt kérdés

2016. júl. 15. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Az alapfokú nyelvvizsgákon leginkább a vizsgázóról és környezetéről van szó. A legalapvetőbb témákat (család, hobbi,...) és helyzeteket (bemutatkozás, segítségkérés,...) érinti, nem kér nagy szókincset vagy bonyolult nyelvtant.


Szerintem érdemesebb még gyúrni egy-két félévet, aztán pedig nekifutni a középfoknak, az jóval többet ér :)

2016. júl. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi :)
2016. júl. 15. 13:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi értelme/haszna van egy alapfokú nyelvvizsga letételének?


Nem gonoszkodásból, vagy lenézésből kérdezem, hanem tényleg kíváncsi vagyok. Én külföldön élek és ez a nyelvizsgázósdi nekem idegen, és ezért csodálkozva olvasom itt ezen a fórumon, hogy milyen méreteket ölt odahaza ez a nyelvvizsgázás mánia. Csak annyit tudok, hogy Magyarországon van olyan, hogy valaki felmutat egy közép-, vagy felsőfokú nyelvvizsgát és ezért a munkahelyén nyelvpótlék címén nagyobb fizetést kap (vagy ez sem így van?) De jár bármilyen típusú haszonnal egy alapfokú nyelvvizsga?

2016. júl. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
azt nem tudom de előbb le kéne rakni az alapfokút utána a középfokút szerintem :D
2016. júl. 16. 13:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok, és ezt butaságnak tartom. Az alapfokú nyelvvizsga kb pénzkidobás. Nem fogadják el sehol, nem kapsz érte többletpontot, nagyon kevés előnye van - pont azért, mert nagyon minimális tudást takar, amit tanulmányaid/munkád során még nem tudsz úgy hasznosítani, hogy az igazán előnyödre váljék.
2016. júl. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi :)
2016. júl. 18. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!