Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Használ valaki most is duoling...

Használ valaki most is duolingót? Többi lent

Figyelt kérdés

Milyen nyelve(ke)t tanultok?

Mi a véleményetek a magyar nyelv angolul beszélőknek kurzusról?

Melyik nyelvvel álltok a legjobban és azzal hanyadik szinten vagytok?

Ha beszél(né)tek valamilyen másik nyelvet anyanyelvi szinten, benne lennétek egy új kurzus megalkotásában? Milyenben?


Bocsánat a rengeteg kérdésért, csak érdekel a téma :)



2016. júl. 15. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia. :)

Az iskolában tanulok angolt, és spanyolt, illetve a német az, amit csak duolingo-n tanultam eddig. Szerintem annak, aki még életében nem tanulta a nyelvet, a duolingo rossz kezdés. Legalábbis nekem csak szavak maradtak meg, a nyelvtan egyáltalán nem állt össze. De könnyen lehet, hogy csak nekem nem jött be annyira. Viszont gyakorlásnak és szórakozásnak klassz dolog. :)

Szerintem a magyar nyelvi kurzus még elég kezdetleges. Nagyon sok szinonimát nem fogad el, magyarként is könnyen tudok életet veszíteni (és nem azért, mert nem tudok elég jól angolul ahhoz, hogy ne tudjam megcsinálni a kezdő szinteket.) Bár megjegyzem, nem sokat használtam, csak épp, hogy kipróbáltam, puszta kíváncsiságból. :)

Angolból megcsináltam az összes leckét, viszont nem gyakorolgatom újra, mert már meguntam, és ugye a duolingo nem szereti, ha nem ismétlünk, és mivel hosszú idő óta nem néztem bele angol leckékbe, azt írja, hogy jelenleg 8% a folyékony angol tudásom... :D 11. szinten vagyok. Németből pedig 50%, pedig jóval kevesebb leckét csináltam meg, és állítom, hogy nem tudnék egy némettel beszélgetni, angolokkal pedig rendszeresen szoktam. Szóval ez a százalék mérőke nem egészen valós. Spanyolból állok a legjobban, mivel azt használom a legtöbbet, 20. szinten vagyok. :) De duolingon a szintek tényleg csak azon múlnak, hogy mennyit gyakorlod, ha egész nap az első leckét nyomatod, akkor is jó sok pontra tehetsz szert, szóval ezek nem a tényleges tudási szintedet mutatják. Viszont motivál a szorgalomra, mivel itt duolingo-n főleg azt értékelik ezek a mérők. :)

Én abszolút benne lennék, de sajnos nincs második anyanyelvem. Igazából bármilyen más nyelvet elindítanék magyarok számára, hiszen magyar nyelven csak az angol érhető el. Német mindenképpen hasznos lenne, de én speciel szívesen tanulnék lengyelül is, és ha tudnék lengyelül, indítanék kurzust. :D


16/L

2016. júl. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Váo, köszi szépen a választ, jöhetnek még :D <3

Amúgy ezt a százalékosat én is tapasztaltam, én a dánt kezdtem el abszolút nulláról és elég sokat ismételtem, hogy kb összeálljon a kép, emiatt sokkal gyorsabban haladtam, pedig egy épkézláb mondatot sem bírnék kiejteni.

A magyar kurzusban elég sok alapabb dolgot nem magyaráznak el az elején, ezért elég sokan nem értik, hogy mi a különbség pl az este és az estét között.

Nah, én úgy vagyok a finnel, mint te a lengyellel :D Egyébként ha (akár ott, akár a való életben) találnál hozzá társakat, indítanál spanyol kurzust magyarul beszélőknek? Vagy időhiány/egyéb okok miatt nem vágnál bele egy ilyenbe? :)

2016. júl. 15. 17:36
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Első kommentelő vagyok megint. :)

Én úgy tudom, hogy duolingo-n csak kétnyelvűek vehetnek részt kurzus létrehozásában, nem?

De egyébként a jövőben szívesen részt vennék, de így 16 évesen, két év tanulás után nem hiszem, hogy fel vagyok rá készülve, csak középszinten vagyok belőle. Ha lenne felsőfokúm, vagy egyetemi diplomám spanyol szakon, akkor bátran, de most még egyelőre úgy vagyok vele, hogy még rengeteg ember van, aki többet tud nálam, nem feltétlen nekem kéne tanfolyamot indítanom. :) Ha majd ilyen irányban tanulok tovább, akkor elgondolkodom rajta. Neked vannak ilyen terveid? :)

2016. júl. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én angol nyelven keresztül tanulom ott a spanyolt és a németet

sajnos magyarról csak angolt lehet (még)

2016. júl. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Szia


Angol alappal csináltam a spanyolt (végigvittem)

Spanyol alappal csináltam olaszt (végigvittem)

Elkezdtem a hollandot angol alappal, de abbahagytam.

Most wales-it csinálok angol alappal (még nagyon az elején vagyok) és katalánt spanyol alappal. (.szinten vagyok). Ezekből a nyelvekből amiket felsoroltam a walesi és a katalán az amit csak itt csinálok, máshol nem tanulok (iskolában vagy tanárral).


Ha beszélnék valami más nyelven akkor nyilvánvalóan annak a nyelvnek a megalkotásában lennék benne amit beszélek anyanyelvi szinten, nem pedig random választok egy nyelvet. De ha nagyon kell választani akkor spanyol magyar alappal.

2016. júl. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia. :)

Én pillanatnyilag csak spanyolt tanulok rajta (9. szint), ez teljesen új, még soha nem tanultam spanyolt. Most kezdtem kb. 3 hete.

Tavaly nyáron végigvittem az angolt, nekem annyira az nem volt nagy szám, mert B2+ szinten tudtam/tudok angolul. Persze gyakorlásnak egyáltalán nem volt rossz, sőt, 1-2 új szó is akadt azért. :D

Elkezdtem még a franciát rajta, azt nem csak duolingón keresztül tanultam. Nem is tudom, miért hagytam abba, szerintem jó volt. :)

Németül viszonylag jól beszélek (nemzetiségi suliba járok, ott meg a tantárgyak jó részét németül tanulom), néhány napja jelentkeztem is a duolingón, hogy szívesen elindítanék egy német kurzust magyar anyanyelvűeknek. Írták is egyébként, hogy nem kell mindkét nyelvet anyanyelvként beszélned. Le kellett írnom németül, hogy miért szeretném elindítani ezt a kurzust, mi motivál stb. Ezután ezt le kellett fordítanom magyarra. Kaptam egy emailt, hogy köszönik a jelentkezésemet, ha majd üresedés merül fel, valaki megkeres emailen keresztül, hogy segítsek a tanfolyam létrehozásában.

2016. aug. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azta, ez a német nagyon jól hangzik :) Szuper, hogy ezek szerint hamarosan elkezdődhet készülni egy ilyen.

Angolul nekem egyelőre elég könnyen megy, pedig elég alapszinten beszélem (6 éve tanulom). Persze olyan nyelvtudással nyilván csak frissítő lehetett, de annak tényleg jó ^^

2016. aug. 6. 14:55
 8/8 anonim ***** válasza:
4-es válaszolóhoz hasonlóan szintén spanyolt és németet tanulok angol anyanyelvről. :D Imádom a Duolingo-t.
2016. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!