Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha szlovákul tanulok használ...

Ha szlovákul tanulok használ ha csehül nézek filmet?

Figyelt kérdés
Van jópár DVD-m, de sajnos csak csehül van rajta szinkron meg magyarul. Szlovákul nincs. Megnézzem csehül? Vagy az inkább összezavarna ami a szlováktudásomat illeti?

2014. szept. 18. 14:02
 1/7 csabika1971 válasza:
Szlovák nem lenne jobb, ha úgy is azt tanulod?
2014. szept. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 csabika1971 válasza:

Bocs elküldtem véletlenül mielőtt befejeztem volna.

Cseh teljesen más nyelv, sokat nem fog segíteni a tanulásban. A netten keresgél és érdeklődj biztosan, lehet teljes Szlovák filmeket is szerezni.

Meg próbálkozz Szlovák honlapokon.

2014. szept. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Azért annyira nem más nyelv, borzalmasan hasonló. A csehek és a szlovákok tolmács nélkül is megértik egymást.


Te tudsz szlovákul vagy csehül?

2014. szept. 18. 14:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire beszélsz már szlovákul. Én 10-12 éves koromban még nem igazán értettem a cseh filmeket (ekkor már 6-7 éve tanultam szlovákul), persze gyerekként azért más, mint felnőttként.

Ha van szlovák felirat, akkor próbáld azzal, és neten keresgélj filmeket.

2014. szept. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
En szlovákiai vagyok es mar jo par eve tanulok szlovakul,es mar majdnemhogy mindent megertek,beszelni meg nem igazan merek mert felek h hulyesegeket fogok mondani :/ na de cseh filmeket nem ertek :/ en probaptam mar..deee...vt nehany szo amjt ertettem de semmi..szoval en ahelyedbe kiprobalnam egyszer,ha nem erted akkor neten keress szlovak szinkront :)
2014. szept. 21. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát a csehet értik a szlovákok mivel nekik az lényegébe olyan mintha vmi erős tájszólás lenne.

Mint ahogy az amerikai angolok is értik az ausztrál angolt... de mondjuk egy olyan ember akinek nem anyanyelvi szinten beszél angolul, az austrál nagyon nehezen érthető... tehát ahhoz tényleg nagyon jól kell tudni a nyelvet.. ugyanúgy ha már a szlovák nagyon jól megy akkor a csehet is könnyen megérted..

Meg alapból sokszor más a ragozás a csehben, szóval ha csak most tanulod a szlovákot akkor szerintem csak összezavarna.

Am én is egy cipőben járok veled, most tanulom a szlovákot és egy csomó filmet kerestem már de sokszor a szlovák tv-ben cseh szinkronnal adják a filmeket.. (pl a simpsons-t akartam szlovákul nézni de az csak cseh szinkronnal van...)

2014. szept. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én szlovákiai vagyok, bátran ajánlom a cseh filmek nézését is, sokat érthetsz belőlük! Az a lényeg, hogy nagyon figyelmes légy!!!
2014. szept. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!