Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki csinálta a duolingot...

Aki csinálta a duolingot angolul, mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogy nyelvtanban meddig jut el az ember a végére?

Az egészet végigveszi vagy csak nagyon alapdolgokat?

Ha megcsinálom, akkor képes leszek egy egyszerübb szöveget (Wikipedia cikk, újság, regény) olvasni nagyobb nehézség nélkül?


Elöre köszönöm, ha válaszoltok és elmondjátok a tapaszatalatotokat.



2015. jún. 10. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
A duolingo szerintem nyelvtani szempontbol nem igazan jo. En arra hasznaltam, hogy belemenjen a fejembe a nyelv, es ne annyira "gondolkodva" hasznaljam, hanem jojjon minden magatol.
2015. jún. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem csináltam, csak kipróbáltam, de engem nem győzött meg, módszertanilag szerintem nem jó, ugyanis idegen nyelvet nem lehet az anyanyelvedből vagy más nyelvből kiindulva tanulni, a valódi nyelvtudás azt jelenti, hogy az anyanyelvedtől függetlenül beszéled a másik nyelvet, gondolkodni is tudsz benne, és nem pedig fejben fordítasz.
2015. jún. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"egy egyszerübb szöveget (Wikipedia cikk, újság, regény)"


Fura elképzeléseid vannak az egyszerűbb szövegről. C2-es szinten is van egy rakás Wikipédia-cikk, amit nehéz megérteni, regényről nem is beszélve.

2015. jún. 11. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2. válaszoló:


" idegen nyelvet nem lehet az anyanyelvedből vagy más nyelvből kiindulva tanulni, a valódi nyelvtudás azt jelenti, hogy az anyanyelvedtől függetlenül beszéled a másik nyelvet, gondolkodni is tudsz benne, és nem pedig fejben fordítasz."


Ezt kicsit részletesebben ki tudnád fejteni?

Ugyanis szerintem, tanulni nem lehet úgy, hogy nemmásik nyelvböl indulsz ki.

Egy idö után, amikor már kellö szókincsed van, és megfelelö nyelvi rendszer (direkt nem nyeltvant írok) van a fejedben, akkortól autómatikusan abbahagyja az ember a fordítást és az adott nyelvet használja úgy, hogy azon gondolkodik.

De elindulni úgy nem lehet, hogy elkezdesz egy - számodra ismeretlen - nyelven gondolkodni és beszélni. Ezt esetleg anyanyelvi környezetben lehetne így kezdeni, de ez a legtöbb esetben - lásd vendegmunkások, bevándorlók -, azt eredményezi, hogy a nyelvet alig értik, és igen rosszul, sok esetben érthetetlenül akarnak beszélni, nem sok sikerrel.


Ha neked más tapasztalatod van - ami tényleg személyes tapasztalat, akkor légyszíves oszd meg részletesen leírva a kezdetektöl, hogy hogyan is kellene ennek müködnie.


Köszi.

2015. jún. 11. 11:09
 5/9 anonim ***** válasza:

2-es


Szerinted a kisgyerekek is úgy tanulják az anyanyelvüket,hogy nyelvtani szabályokat magolnak ?

Kérlek,magyarázd el nekem a magyar szórend szabályait anélkül,hogy utánanéznél. Aztán majd rájössz,hogy te sem így tanultad az anyanyelved.

2015. jún. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5-ös: ne haragudj, de biztos erre a kérdésre válaszoltál? Mert a válaszod sem a kérdéssel, sem egyik válasszal sem áll igazán összefüggésben.

Sehol senki nem írt nyelvtani szabályok magolásáról, éppen ellenkezöleg.

2015. jún. 11. 18:16
 7/9 A kérdező kommentje:

3. Válaszoló:


Pl. ezt a wikipedia cikket minden további nélkül tudom olvasni, pedig szerintem max. A 1-2 a jelenlegi szintem.


[link]


Természetesen van sok olyan cikk is, amiket nem értek, de éppen ezért érdekelne, hogy meddig lehet eljutni a duolingoval.

2015. jún. 12. 07:49
 8/9 anonim ***** válasza:

A duolingo szerintem nagyon jó. El tudsz vele jutni arra a szintre, hogy utána már tudsz úgy tanulni, hogy csak az angol nyelvet használod. Olvashatsz bármit utána. Biztosan rengeteg dolgot nem fogsz érteni, de akkor majd kiszótárazod ha a megértéshez feltétlenül kell.

De arra biztosan elég a duolingo, hogy utána már önmagában, magyar nyelv nélkül foglalkozhass az angollal.


Ha valaki nulla szintről a duolingon alaposan végigmegy, értve ez alatt, hogy csak végigrohan, hanem tényleg minden leckét nagyon jól tud, akkor az jó eséllyel átmegy a középfokú vizsgán. Vagy legfeljebb néhány száz szót hozzá kell még tanulnia, mert a Duolingoban erősen korlátozott a szókincs. Pont azért, mert a nyelv egészébe akar betekintést nyújtani a legfontosabb szavakkal. A túl nagy szókincs csak bezavarna, azt később is meg lehet tanulni.

2015. jún. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, ha ezek szerint megéri, akkor végigcsinálom!
2015. jún. 19. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!