Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok segítségét várom?

Angolosok segítségét várom?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdés elhangzott már itt arról, hogy hány angol igeidőt kell megtanulnia valakinek ahhoz, hogy ha külföldre megy kirándulni, vagy dolgozni, vásárolni, tömeg közlekedni stb., tehát nem nyelv vizsgázni akar valaki.

A többség 6 igeidőt javasol, a 2 jelent, a 2 múltat, a 2 jövő időt.

Én arra lennék kíváncsi és tényleg ne csináljatok viccet belőle, köszi, hogy ha elmondok egy angol anyanyelvűnek egy mondatot egyszerű múlt időben, de ezt folyamatos múltban kellett volna tennem, akkor Ő mit hall ki belőle?

Mennyire tudja értelmezni vajon, vagy mennyire hülyén hangzik ez az Ő fülének?

Lehet e ezt pl. magyar mondattal szemléltetni, hogy érthetőbb legyen számomra?



2016. júl. 16. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem inkább 5 elég. Ezek lefedik a mondatok 99%-át.


Simple Future (+ going to)


Simple Present

Present Continuous


Present Perfect

Simple Past


Különben megérti, csak parasztosan hangzik neki. Pl. Na gyü mán.

2016. júl. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

+ Present Perfect Continuous

- ami még viszonylag előfordul

2016. júl. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kb olyan a kérdés, mintha egy angol megkérdezné honfitársát, hogy szerinted az átlag magyar érez valami különbséget az "ettem" és a "megettem" között?
2016. júl. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd, hogy ez mit jelent? Köszi.
2016. júl. 16. 20:55
 5/10 anonim ***** válasza:
Um. Ettem már az élettem javát?
2016. júl. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én nem csak bemagolni szeretném az igeidőket, hanem érteni is és helyesen alkalmazni.

Ezért gondoltam arra, hogy ha magyar példamondattal van megmagyarázva, akkor talán könnyebben érthető számomra.

2016. júl. 16. 21:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezt kéne beszerezni. Ebben meg vannak magyarázva a dolgok.


[link]

2016. júl. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk pont a linkelt Dohár azt írja:

Súlyos tévedés azt gondolni, hogy 3-4 igeidővel az ember elboldogul. Számtalan eset van ugyanis, amikor az

igeidők helytelen alkalmazása félreértést okoz.

2016. júl. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Pont ez volt a kérdésem lényege, hogy félreérthető, vagy csak hülyén hangzik ?

Mivel az ember nem kérdezheti vissza lépten-nyomon a napja folyamán, hogy vajon jól mondta e amit mondott, ezért nem is tud tanulni a hibáiból.

2016. júl. 17. 22:04
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ehhez egy életbe kéne belehelyezkedni.

Például megtörtént eset, megkérdezi egy angolos az angolt, hogy a férje mivel foglalkozik, de elcsúszik, és azt kérdi, hogy: what is he doing? Mire az angol nő az órájára néz, átszámolja greenwichi időre, majd azt mondja, alighanem épp borotválkozik. Kitalálta a beszélgetés folyásából, hogy mit szeretett volna kérdezni? Mennyire csikorgott neki a vélelmezhető beszédszándék és a kifejezés? Tanítani akart? Én ugyan meg nem mondom.


Ha a kérdés, amit feltettél, nem pusztán elméleti érdeklődésből fakad, hanem magadnak szeretnél munkát megspórolni, akkor tájékoztatlak, hogy az ebbe a beszélgetésbe fektetett kalóriafelhasználással és szellemi erőfeszítéssel lassan már mindegyik igeidő felhasználásával megbarátkoztál volna.


Másfelől a következő eset, bár épp nem igeidős, is megtörtént: sportversenyen a nemzetközi bírói testület magyar tagja a hollandot keresztnevén szólítva azt mondja, nice to meet you. Mire a mellettem álló angol tanár halkan megjegyzi, hogy hát igen, ezt az angolok egyszer, mégpedig először mondják valakinek, ők meg szemlátomást régi haverok. Namost, értette a holland, hogy a magyar szeretetteljesen üdvözölte, nem pedig lenullázta az eddigi ismeretséget? Nyilván. Ha elérte a célját a kommunikáció, akkor kommunikációnak jó volt.


Mindazonáltal az én véleményem az, hogy ezek a "jószándékú" egyszerűsítési tanácsok rokonok azzal a fajtával, hogy nem kell hajat mosnod, úgyis be fog az koszolódni, legalább lepereg róla az eső, az indiánok direkt beletörölték a zsíros kezüket a hajukba evés után, oszt kézmosás se kell.

2016. júl. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!