Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia, segítene valaki...

Francia, segítene valaki megértetni velem mit jelentenek? , foly lent

Figyelt kérdés

mi értelme van a de, és az olyan szavaknál d' hiányjellel jelölt szavak amelyeket azért használják hogy ne torlódjanak a magánhangzók? Magánhangzók torlódása, talán nem kellett volna ilyen nyelvtani szabályokat létrehozni:D

Pl. Pas de problème. Miér kell ide a 'de ' magyarul, nem probléma, franciául pá problém, v ejtendő pá dö problém? Nem értem, v teljesen félre értem? Fogalmam sincs, miért kell ide az a* de*?



2016. júl. 17. 14:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert tagadásról beszélünk. Franciában tagadásnál az 'un', 'une' és 'des' határozatlan névelőkből 'de' lesz. Például:


J'ai un chien - van egy kutyám

Je n'ai pas de chien - nincs kutyám

2016. júl. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

kedves első válaszoló, amit te írtál azt értem, de minek kétszer tagadni bármit is, minek kell a ne...pas?



Talán megerősítés céljából?


nem egyszerűbb

ennyi, ha már a személyes névmást is kell használni=

nekem nincs kutyám, v ez nem az én kutyám

vissza térve * nem probléma* nincs probléma* egyszer már ki lett téve a pas tagadó, miért kell még egyszer kitenni?

amúgy levelezek egy eredeti franciával és gyakran használja csak PAS * így egyedül *NE* nélkül.


A következő csak magán véleményem.


ce n'est pas mon chien =szó szerint ez nem van nem a kutyám

itt is kétszer állítja v tagadja a mondatot, Miért??

annyira lelkesen kezdtem a francia tanulást, de kezd idegesítő lenni.

Még hogy a mi nyelvezetünk nehéz, a miénk kismiska a franciához képest:D

2016. júl. 17. 15:01
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a franciában a tagadószerkezet a 'ne pas'. Ez a kettő együtt működik, együtt használatos. Egyes esetekben hagyható el a 'ne', például a mindennapi életben is sokszor elmarad.


Je n'aime pas les animaux - J'aime pas les animaux

A jelentése ugyanaz, a másodikból a 'ne' szimplán el van hagyva, így egyszerűbb kiejteni, rövidebb.

2016. júl. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Itt egész jól le van vezetve, olvasd át esetleg, hátha segít: [link]
2016. júl. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
mille merci:) ment a zöld mert nagyon kedves vagy, még egyszer köszönöm a linket is.
2016. júl. 17. 16:29
 6/20 A kérdező kommentje:
még csak annyi, úgy gondolom gondolom ez azért van *ne pas'* és az a sok la, meg le, és de, mert így lesz dallamos a nyelvezetük.
2016. júl. 17. 16:32
 7/20 A kérdező kommentje:

bocs. 2x írtam gondolom....


már egy segítségen törtem a fejemet, valakik oroszt akarnak tanulni, könyvet nem, de nagyon jó linkeket találtam 2 illető számára, akik az orosz akarják megtanulni. úgy vagyok vele, ha nekem segítenek én is próbálok másoknak segíteni.

2016. júl. 17. 16:37
 8/20 A kérdező kommentje:

erre is szeretnék magyarázatot kapni.

Miért kell ide a *d*


miért nem nem kapcsolja össze *dautre* mert hát honnan tudjam az d'azzal a vonallal milyen hangot takar. e, u? vagy csak van és kész?

Az iskolában biztosan tanítják, de én nem vagyok iskolás.

a pl. quelqu'un d'autre.=valaki mást. itt is, qu'un .. én nem értem minek az a hiány jel? amúgy valaki kérdezte azt is miért kell szóközt alkalmazni pl. ennél pardonne-moi.=bocsáss meg.

ha nem teszem ki ezt - a szóválasztót, akkor is ugyan az az értelme.

2016. júl. 17. 16:55
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert ott két magánhangzó találkozna úgy, ahogy az a franciában nem lehetséges :) Általában két magánhangzó találkozásánál teszünk egy aposztrófot, így az egyik kiesik, vagy használhatunk ejtéskönnyítő hangokat is.


De autre (dö ótr) -> D'autre (dótr)

Ugye, mennyivel jobban hangzik így?

2016. júl. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
És köszönöm az értékelést, szívesen segítek :) Ez az oldal csak addig működik, amíg vannak emberek, akik hajlandóak válaszolni. Én is igyekszem minden hasznos válaszra nyomni a zöld kezecskét.
2016. júl. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!