Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Happyness vagy happiness a...

Happyness vagy happiness a helyes?

Figyelt kérdés

2016. júl. 19. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Happiness.

De amíg betöltötted a honlapot és kiírtad a kérdést, simán beírhattad volna egy szótárba vagy a Google-be és láss csodát..

2016. júl. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Beírtam és mindkettőt elfogadta, "kedves" ismeretlen. Nem vagyok annyira alul iskolázott, hogy ezt ne dobja ki a saját agyam, gondoltam nem kell magyarázkodni a kérdés alatt... Talán nem kéne ennyire előítéletesnek lennie és kevesebb harag lenne magában, kevésbé lenne bunkó idegenekkel! Nyilván egy papír alapú szótár (bár abban is lehet hiba) segített volna a legtöbbet, de sajnos nem tartózkodom otthon.

Valaki más esetleg? Bunkó, lenéző emberek válaszának nem hiszek! Lehet, hogy a rosszindulattól vezérelve direkt a rosszat írja! Ha nehezére esik egy másik embernek önzetlenül segíteni, akkor inkább ne is segítsen nekem, köszönöm!

2016. júl. 19. 18:07
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Az ilyen típusú kérdéseket kiírók 99.9%-a kretén. Hadd általánosítsak már... Egyébként igen, direkt rosszat írtam. Remélem azóta önállóbb lettél már!
2016. júl. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 andreandi ***** válasza:

Happiness.

Happyness-re nincs találat a DictZone-ban, ami egy elég jó szótár.

2016. júl. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BringaManó ***** válasza:

Happiness.

(Viszont szeretném felhívni a fegyelmed, hogy ezt bunkó, lenéző hangsúllyal írtam, rosszindulattól vezérelve, mert nehezemre esett volna egy másik embernek önzetlenül segíteni. Ugyanezzel az attitűddel írtam volna, még azt is, hogy nemcsak gugli van a neten, hanem szótárak is, de ez már tényleg segítség lett volna, nem önző villogás, úgyhogy inkább oda sem írtam, hogy [link] – de amúgy ezt is megmondta volna a gugli: [link] )

2016. júl. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 BringaManó ***** válasza:
Az ún. „szájjal keresés” pedig a nyolc főbűn egyike.
2016. júl. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 20. 12:19
 8/8 BringaManó ***** válasza:

Ha nemcsak az adott szó érdekel, akkor jelzem, hogy ez nem egy kivétel, hanem általános szabály szerint alakul így, ld. pl.: [link]

és ha még további elmélkedés is érdekel a témában, akkor olvasd el ezt:

[link]

:-)

2016. júl. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!