Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két éve tanulok angolul. A...

Két éve tanulok angolul. A szókincsteszten 4670-re becsülték a szókincsemet, ez jónak számít, ill le tudnék tenni vele egy felsőfokú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
2016. júl. 21. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
Ezt nagyon rosszul becsülték meg...
2016. júl. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Ez szerintem nem mond sokat.

Szerintem felsőfoknál a tájékozottság, és az ahhoz tartozó szókincs, nameg a (túlnyomó részben) helyes nyelvtan a lényeg. Mert hiába tudsz szavakat, ha pl. az adott témához hozzá se tudsz szólni, mert ahhoz pont nem tudsz szavakat, vagy a nyelvtanod hibás.

2016. júl. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Az, hogy egy teszten mennyire becsülték a szókincsedet, semmit nem árul el a tényleges nyelvtudásodról. Viszont ettől függetlenül, két évnyi tanulás után még biztosan nem állsz készen a felsőfokú nyelvvizsgára, hacsak nem éltél sokat angol nyelvterületen.
2016. júl. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bár az oldalakon az írják,hogy elég, de szerintem ez akkor igaz,ha aktívan tudod használni azokat saját mondatokban. Viszont ahhoz,hogy eljuss ennyi használható szóig, szerintem többet kell tudnod passzív módon.
2016. júl. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Az, hogy mennyire becsülik nem biztos hogy fedi a valóságot... És nem a szókincstől függ csak egy nyelvvizsga. Sok tényezője van.. Olvas utána..
2016. júl. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Felsőfokút nagy valószínűséggel nem, nem is szabad bízni az ilyen becslésekben.


Én 2 éves korom óta tanulok angolul, most 14 vagyok, és 11-12 000 szó a becsült szókincsem, minden nap olvasok eredetiben könyveket, filmeket nézek, a tudásomat (vagyis főleg a tájékozottságomat, a látásmódomat) még mindig nem érzem elégnek egy felsőfokú nyelvvizsgára.


Az intelligens anyanyelvi felnőtt beszélők szókincse 30 000 ezer szó körül is lehet, de Churchill például állítólag 65 000 szót ismert. Ha már 6-7 000 szót ismersz (és nem gépi kalkulátor szerint, hanem valójában, aktív szókincsként, plusz néhány ezer szavas passzív szókinccsel, ami ebben a tempóban egy-két év alatt összegyűlhet, ha sokat használod a nyelvet), akkor már elboldogulnál külföldön teljesen egyedül, akár egy angol nyelvet igénylő állásban is.


A tanácsom az, hogy olvass olyan könyveket angolul, amiket magyarul már ismersz (segítek néhány embernek angolban, nekik az vált be, hogy egyszerre olvasták a két könyvet, bekezdésről bekezdésre összeegyeztetve, amíg nem ment nekik). Készíts tanulókártyákat, magold be az összes nyelvtant, használd a TED-et, nézz rengeteg videót/filmet (főleg most, nyáron, ha ráérsz), gyűjtsd össze a felsőfokú témák szókincsét (ha szükséged lenne rá, írj egy privát üzenetet, és elküldöm az 1000 kérdés 1000 válasz című könyvet), beszélj nagyon sokat angolul. Ha már azon a szinten vagy, akkor csekkold le a MOOC-t, egyetemek által hirdetett ingyenes kurzusok több nyelven változó témákban.


Egyébként megtalálható a neten a hivatalos 3000 leggyakoribb angol szó listája, azt böngészd át, szótárazd ki amit még nem ismersz, és akkor már lesz egy legalább 3000 szavas szókincsed.

2016. aug. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!