Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Idegen nyelven szöveget gépelni?

Idegen nyelven szöveget gépelni?

Figyelt kérdés

Fontos átállítani a billentyűzetet ha csak pár betű tér el?


Vagy van esetleg valami trükk amivel gyorsan lehet gépelni más nyelveken is?


Pl. valamilyen gyors beszúrás, ilyesmi



2016. júl. 22. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Itt se érdekel senkit, hogy a kérdéseit ékezet nélkül teszi fel.
2016. júl. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne átállítani, úgy könnyebb :)
2016. júl. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha Word-ben gépelsz a beszúráson belül a speciális karaktereknél adhatsz gyors billentyű kódot az egyes betűkhöz, és akkor simán be tudod gépelni, ha kell. Onnan meg sima másolással mehet akármilyen felületre.


PL. Eszperantóból a kalapos betűket így állítottam be (oldal második felétől írja, lépésről-lépésre:

[link]

2016. júl. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tedd fel a kérdést a "számítógép" rubrikába!

Én azerty-s gépről írok, de a "nyelvek" beállításnál két nyelvet is meg lehet adni, és ajobb alsó sarokban megjelenik pl. a magyar (hongrois), és ha rákattintasz, választhatod a másikat is.

A baj csak az, hogy már elfelejtettem, hogyan kell ezt beállítani, évek óta így van a gépen.

De aki komolyan ért hozzá, egy perc alatt elmagyarázza Neled.

2016. júl. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem ártana például tudni, hogy melyik nyelvről van szó.


Teszem azt, a németben äÄß előhozható AltGr billentyűs kombinációval, ÖöÜü meg ugye van a magyarban is.


Angolul három szónál több nekem se jut hirtlen eszembe ahol speciális karakterek vannak, (Zoë, naïv, fianceè) biztos van méd, de nem hinném hogy ennél sokkal több van, és szerintem számítógépen, egyéni szövegben ők se vacakolnak vele, csak könyvszedésben.

2016. júl. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

méd = még


Zoë, naïv, fianceè -- itt ezeket Word-ből másoltam át, ott "különleges karakterek beszúrása" fül alatt megtaláltam, csak a példa kedvéért, de egy hosszabb szöveget sietve gépelnék, én se vacakolnék vele.

2016. júl. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Több nyelvről is szó lenne, de nyelvenként kb. csak 5 eltérő karakter van a magyar billentyűzethez képest.


Szóval nem túl sok, de fontos lenne, hogy helyesen és persze gyorsan tudjak gépelni.

2016. júl. 23. 10:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Bármely nyelvet telepítheted, és egyetlen billentyű kombinációval válthatsz a nyelvek között!
2016. júl. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azt tudom, de billentyűzet váltás nélkül nem lehet?

Nem akarok több billentyű-kiosztást is megtanulni, ha van egyszerűbb módszer.

2016. júl. 23. 11:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor csak a spéci karakterekhez tartozó billentyűkombinációkat tudod megtanulni, ahogy németre írtam is.

De Word-ben van olyan opció, hogy "beszúrás -- speciális karakterek" alatt kiválaszthatod, melyik billentyűkombinációhoz, melyik karaktert rendeled hozzá. Persze ha a szöveg aztán nem Wordben kell, attól még megszerkesztés után, ha kész, átmásolhatod ahova akarod.

2016. júl. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!