Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszt tanulók! Mennyire...

Oroszt tanulók! Mennyire nehéz az orosz az angolhoz képest?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni oroszul tanulni. Mennyire nehéz? Bonyolult a nyelvtana? Hasonlít valamilyen nyelvhez?

2016. júl. 23. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal bonyolultabb.


Például minden elöljáróhoz külön meg kell tanulni az esetvozatokat, elvben hasonló módon, mint a németben, (már a németre is mondják hogy nehezebb mint az angol,) csakhogy az oroszban 6 alap névszói eset van, alany, tárgy, birtokos, réses, eszköz, és ún "elöljárós" eset, (a németben ugye csk z első 4) és a három nemen túl van "negyedik ragozás" meg rendhagyók.

A melléknév egyeztetése a németben sokkal egyszerűbb, mint a főneveké, mert ott csak -e és -en végződések vannak, az oroszban viszont inkább bonyolultabb. Többes számban is meg kell tanulni az eseteket külön, és nem olyan, hogy majdnem hasonlít az egyik nemre (mint a németben a nőnemre).


A szókészlete nagyrészt szláv, szóval ehhez az lenne jó alap, ha már tanultál szlovákul, lengyelül, bolgárul, ukránul stb. De összességében ezektől is nehezebb, hosszabb, "hagyományőrzőbb" szóalakok vannak.


Ja, eleinte a cirill betűk is furák lesznek. De ha mondjuk a görög betűket ki tudod olvasni, akkor az lehet hogy jó alap hozzá.

2016. júl. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyentol is fugg. En az angollal hosszu evek ota kinlodom, mig oroszbol most 1 ev tanulas utan sokkal elorebb vagyok, mint angolbol voltam annak idejen (persze meg nem tudok sokat). Szoval nekem konnyebb.

A cirill betuktol ne ijedj meg, nalunk volt, aki 1 het alatt teljesen bevagta, egyaltalan nem ordogtol valoak :)

A nyelvtana az nem kutya valoban, en meg csak a ragozast tanulom, ugyhogy a szeretett tablazatok meg csak most jonnek :p de nekem egyszeruen tetszik a nyelv es szivesen tanulom. De a hangsuly a TANULASON van, mert a szabalyokat, kiveteleket (amibol joforman tobb van, mint szabalybol) igenis tudni kell.

Angolra nem hasonlit, max annyiban, hogy vannak atvett szavak (nagyon vicces pl. a cd-player cirill betukkel leirva :D). Amivel rokon, az a tobbi szlav nyelv, azaz bolgar, lengyel, cseh, szlovak, az ukrannal pedig szinte teljesen megegyezik.

En batran ajanlom :) szerintem gyonyoru nyelv es a jovoben meg hasznos lehet.

2016. júl. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy 2-es írta, szubjektív tényezők sokat számítanak, (ki mennyire szereti a nyelvet) - én próbáltam összeszedni a főbb objektív szempontokat.
2016. júl. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én még csak pár hete kezdtem el tanulni az oroszt, tehát még nem kerültem igazán a mélyébe, de azt gondolom, hogy amíg van lelkesedés egy nyelv iránt, addig nem lesz olyan, hogy nehéz.

Az angol nyelvet sem tartom nehéznek, suliban azt tanultam, illetve most is gyakran angolozok, hogy ne vesszen el a tudásom, de az angolt olyan semmilyen nyelvnek tartom, sosem volt igazán hozzá motivációm., de az orosz GYÖNYÖRŰ, imádom :) Ezzel csak annyit akartam írni, hogy egyelőre az oroszt tartom könnyebbnek, de ezt szívből tanulom, még az angolt csak "muszájból".

2016. júl. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell megijedni. Ha van elhatározás, ugyan úgy mint az angolnál sok szöveget kell hallgatni, olvasni, a többit az agyad elintézi
2016. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!