Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelven érdemes tanulno...

Milyen nyelven érdemes tanulnom ha az angolhoz van érzékem? (többi lent. )

Figyelt kérdés

Most 13 évesen nyelvi előkészítős vagyok és így angolt emelt óraszámban (14/hét), németet pedig normál óraszámban (4/hét) tanulom. Az angolt nagyon szeretem 6 éves korom óta folyamatosan tanulom. (Voltam mostanában külföldön és már egész jól elcsevegek angolul, megértem amit mondanak.) A németet szeptember óta tanulom de a szavak egyszerűen nem ragadnak rám hiába próbálom megtanulni, így csak az olvasás-fordítás módszert tudom bevetni, de a németet nem igazán szeretem.

Viszont a nyelvekkel szeretnék később foglalkozni és még egy nyelvet el szeretnék kezdeni tanulni, mert ugye fiatalon könnyebb. Ha van valami ötletetek,hogy melyiket tudnám könnyen megtanulni az segítene, köszönöm előre is és bocsánat,hogy ilyen sokat írtam:)



2013. okt. 12. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Az angol az lassan olyan hogy már mindenki ért hozzá olyan szinten hogy elboldoguljon.Egy német nyelvvel sokkal többet lehet elérni.1.) Németország itt van.

2.) Sokan keresik őket magántanárként is.

3.) Sokkal többet kérhet el mint egy angol szakos tanár,(magántanárként) mivel nem sokan tudják olyan szinten ezt a nyelvet hogy át is adják,viszonylag nagy sikerrel.

Én maradnék a németnél,tudom hogy nehéz,de csak szorgalom kell hozzá.

2013. okt. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Sajna, számíthatsz rá, hogy az angol után minden nehezebb lesz. Ha hallottál már igeragozásről és főnévragozásról...a német neked persze, hogy nehéz. Gondolj a magyarra, mi is ragozzuk mindkettőt - és még sokan mások. A német szerintem is jó, én oroszul, angolul és franciául tudok, de nagyon hiányolom a németet. Németország dübörög a többi eu országhoz képest, Svájcban is jó a német. Adj magadnak több időt, próbálj német reklámokat nézni (én nemtommiért, de nagyon bírom őket), meg német bandákat hallgatni, hogy megszokd cseppet. Állítom, hogy mi magyarok talán a legjobbak a német kiejtésben vagyunk. :) Örökség. :)
2013. okt. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vree ***** válasza:
47%

Mivel az angolhoz hasonló germán nyelvek alegelterjedtebbek a világon (spanyol, német, francia, latin stb.) ezért rengeteg válsztanivalód van. :)


Próbáld ki mondjuk a spanyolt, az elég egyszerű nyelv.

2013. okt. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Mivel az angolhoz hasonló germán nyelvek alegelterjedtebbek a világon (spanyol, német, francia, latin stb.)..."

Ember, te melyik bolygóról jöttél? A latin mióta germán nyelv? Hogy a franciáról és a spanyolról már ne is beszéljünk...


[link]

Ezek közül válogass, ha az angolhoz hasonló nyelvet szeretnél.

De érdemes még megfontolni valamelyik újlatin nyelvet is, mert bármelyiknek több hasznát veszed, mint pl egy jiddisnek :P

2013. okt. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vree ***** válasza:

^Hüm, hát ráb*sztam. Lehet hogy újlatint akartm mondani? de az se stimmel. :D


A javaslatom azért még áll.

2013. okt. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk válassz ezek közül!


Mt01,18 Jézus Krisztus születése pedig így történt...

Mt01,18 Die Geburt Jesu Christ aber war also:...

Mt01,18 This was how the birth of Jesus Christ took place...

Mt01,18... Marie, la męre de Jésus, avait été accordée en mariage á Joseph ; or, avant qu´ils aient habité ensemble, elle fut enceinte par l´action__________________ de l´Esprit Saint.

Mt01,18... Anyja, Mária, jegyese volt Józsefnek,____________________________ de mielőtt egybekeltek volna,__________ kitünt,_______ hogy áldott állapotban van_______ a Szentlélektől.

Mt01,18... Als sein Mutter Maria mit Joseph verlobt war,____________________ doch ehe sie zusammenkamen,____________ erfand sich's, daß sie empfangen hatte__________ vom Heiligen Geist.

Mt01,18... His mother Mary was engaged to Joseph,___________________________ but before they were married,__________ she found out_ that she was going to have a baby by the Holy Spirit.

2013. okt. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom ajánlani a spanyolt és a franciát, valamint a hollanddal is érdemes próbálkoznod. Angolosoknak ezek a legkönnyebbek, és a franciák nem nagyon akarnak angolul beszélni.
2013. okt. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!