Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A holland milyen nehéz nyelv?

A holland milyen nehéz nyelv?

Figyelt kérdés

Szeretek nyelveket tanulni. Angolból felsőfokúm van, franciából középfokúm, németből meg érettségiztem.


A holland a fent említett nyelvekhez képest mennyire könnyebb/nehezebb?


2016. júl. 28. 15:25
 1/8 anonim válasza:
100%

Elvileg angol anyanyelvű vagy angol nyelvet magas szinten tudó embereknek egyik legkönnyebben megtanulható nyelv. (Németnél egyszerűbb.)

Én ugyan nem tanultam, de szerintem neked nagyon egyszerű lesz, mivel az egész nyelv tulajdonképpen a német és az angol keveréke és leegyszerűsítése. És mivel te mind az angolt és németet is magas szinten tudod, ezért szerintem semmi nehézséget nem fog okozni.

Egy kis ízelítő: számolni ugyanúgy kell, mint németül, max. néhány számot egy kicsit máshogy mondanak.

Eleinte annyi nehézség lehet benne, hogy a kiejtés olyan, mintha valami megakadt volna a torkán az embereknek és fel próbálnák azt öklendezni (szerintem XD). Hallgass meg pl. Google Fordítóban néhány olyan szót, amiben van G betű. :D


Sok sikert hozzá! :)

2016. júl. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Én angolul, németül tudtam, mikor hollandot kezdtem tanulni. Másfél év alatt meg lett a felsőfokú. De azért az is számít hol tanulod, otthon vagy anyanyelvi környezetben
2016. aug. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Te hol tanultad, második?

Köszi mindkét választ!

2016. aug. 9. 15:02
 4/8 anonim válasza:
Első vagyok. Részletesebb és több információért javaslom nézd meg ezt a videót, szerintem nagyon jól elmondja a fontosabb dolgokat, ami segít eldönteni, hogy érdemes e megtanulnod: https://www.youtube.com/watch?v=rBbQW1KzWQA
2016. aug. 11. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Bocsi, nyaraltunk és nem néztem. Én Hollandiában tanultam.
2016. aug. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért az erős túlzás, hogy a holland "a két nyelv keveréke és leegyszerűsítése", főleg az utolsó szó! Az alapszókincsük hasonló, illetve a német és a holland nyelvtan alapjaiban hasonló, mert mindkettő germán nyelv, és ezek a nyelvek egymás mellett fejlődtek. A leegyszerűsítés azért nem igaz, mert régen a hollandban is megvoltak azok az esetek, amiket a német még ma is jelöl, illetve a három nemet is jobban elkülönítették a hollandban is. Ma már csak Belgiumban "érzik" ezt jobban, de rengeteg kifejezésben megmaradtak még az esetek. A kiejtés más, mint a németé, a helyesírása is, és ha már alapfok felett vagy, egyre szembetűnőbbek lesznek a különbségek mind szókincsben (van, ami sem a némethez, sem az angolhoz, de még a franciához sem hasonlít, és vannak olyan szavak, amik hasonlóak németül és hollandul, de vagy szűkebb/tágabb a jelentésük, vagy teljesen mást jelentenek a két nyelvben, hogy az angolról ne is beszéljek). Aztán a nyelvtanban is van elég különbség. Én is felsőfokon beszélek már 1 év és 4 hónap után (legnagyobb részét otthon tanultam, de hollandokkal skype-on beszélgetve. Folyékony nyelvtudással jöttem ki). Viszont még a hasonlóságok sem feltétlenül jelentik azt, hogy könnyű egy nyelvet megtanulni. Van, akinek pont, hogy ezért nehéz. Bármilyen furcsa, sok holland azért nem tud jól németül, mert azt hiszi, hogy jobban különbözik a hollandtól, mint amennyire különbözik. Többen beszélnek jól angolul (bár azt sem mindenki, és ezt nem győzömm hangsúlyozni!), mint jól németül.
2018. ápr. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most már én is látom, amit leírtatok. Jó másfél éve kezdtem tanulni :) Könnyűnek nekem "könnyű" (erős angol és francia illetve gyenge német után), de ezt is tanulni kell, mint minden más nyelvet.
2018. ápr. 11. 21:44
 8/8 A kérdező kommentje:
Az "öklendezést" amúgy mi krákogásnak hívjuk 😃 abba belefájdul az ember torka is
2018. ápr. 11. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!