Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meglehet változtatni a második...

Meglehet változtatni a második idegen nyelv választásomat?

Figyelt kérdés
Most kezdem a 9.osztalyt, 2.nyelvkent nemetet valasztottam. Van ra lehetosegem,hogy megvaltoztassam? Meg nem kezdodott el a tanev. Esetleg tapasztalatok,vagy egyeb tudas ilyen teren valakinek? Koszonom elore es elnezest az ekezethianyert.

2016. júl. 29. 00:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Tapasztalatom ugyan nincs, de az nálunk csak egy igényfelmérés volt, szeptember 1-jén megkérdezték újra. Ha szólsz az első napon és nem rajtad múlik az, hogy beindul-e a német/beférsz a másik nyelvi csoportba, akkor szerintem semmi akadálya nem lesz a váltásnak.
2016. júl. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem lehetséges. Nekem még az első választott nyelvet is meg kellett változtatnom kb. 1-2 héttel tanévkezdés után, mert túl sokan jelentkeztek az egyik csoportba.
2016. júl. 29. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem többre mennél azzal, ha megnéznéd a fogadóórák időpontját, és telefonálnál egyet. Vagy bemennétek, és ott megérdeklődnétek.
2016. júl. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is lehetett még változtatni ezen az első héten.
2016. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szepen koszonom:)
2016. júl. 29. 17:43
 6/15 anonim ***** válasza:
Meglehet, de később majd megbánod. Európa egyik legfontosabb nyelve. A spanyol semmit nem ér itt, ha abban gondolkodsz.
2016. júl. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nem fogom megbanni,de azert koszonom a tanacsot :) szerintem nyelvet csak ugy lehet tanulni ha szereted is azt a nyelvet,szivesen tanulod,meg akarsz tanulni azon a nyelven beszelni. mivel ez nalam nem igyy van a nemettel kapcsolatban,igy csak szenvedes lenne.. franciaban vagy soanyolban gondolkodom es ezek kozul fogok valasztani :) angolt szinte mindenhol hasznaljak,es kozepszintu nyekvvizsgam van belole,felsofokut is le fogom majd tenni a jovoben,igy azzal is boldogulni fogok. mellesleg ha azt nezzuk, a franciaknak,spanyoloknak soksok gyarmatuk volt anno,igy azt is sok helyen beszelik :)de azert koszonom a tanacsot,es ezt nem kioktatas keppen irtam,csak valaszkent.:)
2016. júl. 29. 23:51
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Én sem úgy értettem. Jó tanács volt sok ember tapasztalata alapján. Európa legélhetőbb országaiban germán nyelvet beszélnek. Talán még a francia ér valamit a Benelux államok miatt. A spanyol viszont nulla. Hiába beszélik sokan, az is számít hol. Csóró mexikói és latin amerikai munkások többnyire. Van is olyan mondás, hogy nem a mennyiség, hanem a minőség számít.
2016. júl. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja és, mindegy hogy beszélsz angolul. Mérnök ismerőst felső angollal sem alkalmazzák Ausztriában, mert nem tud németül.
2016. júl. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Ne hallgass a 60%-osra. Nem fogod felsőfokon elsajátítani, ha nem szereted a nyelvet.

De arra sem lehet alapozni, hogy azért tanulja meg, mert Ausztriában kell. Ha végül úgy döntesz, hogy Ausztriába mész, még mindig pótolhatod, hiszen második nyelvvel a legtöbb helyen alapfokra sem jutnak el.

2016. júl. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!