Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az, hogy jól beszéle...

Miért van az, hogy jól beszélek németül, a szóbeli beszédet mégsem értem? Többi lent

Figyelt kérdés
B1-es szinten beszélek németül, most készülök B2-re menni. Egész korrektül beszélek, írok, olvasok németül. Azzal van nagy problémám, hogy mások szóbeli beszédét megértsem, főleg ha német anyanyelvű az illető. Ha szóban beszél max 1-2 szót csípek el belőle, ha meg leírja teljesen megértem. Ez mitől lehet, mit lehet tenni ellene?
2016. aug. 1. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyelvi környezetben kell eltölteni valamennyi időt. Ott tanulja meg az ember a beszélt köznyelv zenei és hangsúlybeli jellemzőit.
2016. aug. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát jó én is szívesen mennék német környezetbe, de egy Bécsi vonatjegy nem 2 forint :'D
2016. aug. 1. 19:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A mai világban, ahol youtube-on emberek ezrei osztanak meg (akár nyelvtanító) videót is, felesleges nyelvi környezetbe utazni, kizárólag nyelvtanulás céljából. Keress egy neked tetsző vlog készítőt és hallgasd napi szinten. Sokszor.
2016. aug. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nemcsak Becs van a vilagon, a berlini repjegyeket nemreg 3000 Ft-ert kapkodtak a fapadosoknal. Mar az is jo kezdetnek, ha 1 napra kiruccansz, mert gyakran az is megoldhato, hogy meg egy aznapi jarattal visszajossz es mindezt akar 10 ezer Ft alatt. Ez szerintem meg kevesebb, mint a becsi vonatjegy :)
2016. aug. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!