Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miféle nyelv a limburgi nyelv?

Miféle nyelv a limburgi nyelv?

Figyelt kérdés
Limburg azt hiszem egy belga régió. Írnak a neten limburgi nyelvről és limburgi nyelvjárásról egyaránt. Mivel a lehetőségeim korlátozottak nemigen tudok tájékozódni a limburgi nyelvről. Lehet tényleg beszélni különálló limburgi nyelvről? Arról már olvastam, hogy van különálló luxemburgi nyelv, meg elzászi nyelv, meg valamilyen picard nyelv Franciaországban, mert ezeknek mind van irodalmi nyelvük, bár a luxemburgi az eredetileg egy német nyelvjárás volt régen.

#Limburg #limburgi nyelv #nyelv vagy nyelvjárás
2016. aug. 1. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
41%
Francia. Ahogy létezik külön nyelvként a haiti kreol, ami szintén a francia egy nyelvjárása, vagy a korzikai meg a sok polinéz. Ahogy van pitcairni is, amit én csak paraszt angolnak nevezek. Meg a szicíliai, szardíniai, ami meg az olasz "vidékies" nyelve. De ezek kb. annyira használtak, mint az ír, amit a nyugdíjasok néha egymást közt elejtenek.
2016. aug. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én csak a taurit ismerem.
2016. aug. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Francia??? :D Drága tezsvirem a franciátòl olyan távol van, mint ide Jeruzsálem. A limburgi egy germán dialektus, holland-német keveréknek lehetne leìrni. Sokban függ attòl, higy melyik városban. Pl egy Roermondi meg sem érti, amit Kerkradéban beszélnek. De ismerek egy holland srácot akinek német csaja van de mindketten ugyanazt a limburgit beszélik.
2017. jan. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!