Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Pro és kontra az alábbi...

Pro és kontra az alábbi állításhoz: A nyugdíjasoknak le kellene lépniük, hogy utat adjanak a fiatal generációnak. Van ötlet?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Akik 40 évet a keserves kommunista diktatúrát végigszenvedték, és végigdolgozták?
2010. ápr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem folyamatosan "lépnek le" csak nem tűnik fel ekünk. Ez egy normális folyamat, ami szerintem teljesen normális tempóval halad nálunk is.
2010. ápr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Hogyhogy le kéne lépniük? Marhaság, akármit jelentsen is.

Mondjuk azzal nem értek egyet, hogy ingyen utazhatnak. Ha a diák, akit a szülei tartanak el, fizet, akkor igenis fizessen a saját jövedelemmel rendelkező nyugdíjas is. Akinek ráadásul még csak nem is muszáj buszozgatnia, legfeljebb néhanapján a kórházba, míg a diák nem tehet mást, muszáj valahogy eljutnia az iskolába.

2010. ápr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
abban az értelemben lépjenek le hogy ne vegyék el a fiataloktól a munkalehetőséget! nem elég a nyugdíj? van akinek miattuk nincs egy vasa sem..
2010. ápr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
65%

Kedves Fiatal! (nyilván ezért javaslod a lelépést)

Én, és nyugdíjas társaim keményen végig dogoztuk az életünket. Mi szívesen "lelépnénk, ha nyugdíjunk elegendő lenne a tisztességes megélhetéshez. Nem járunk, (legalább is én nem járok) se moziba, se színházba, nem járok nyaralni, pláne nem külföldre. És.. még most is támogatom gyerekeimet, nem sokkal, csak annyival a mit a plusz munkából meg tudok spórolni.. Két felnőtt gyermekem van, hál Istennek nem munkanélküliek, és öt unokám, ők középiskolások. A pénz a normális élethez kel, no meg arra a rohadtul drága gyógyszerre.Sokan közülünk ki sem tudják váltani. És.. kiszámoltad már kedves fiatal mennyi lesz a nyugdíja, egy bujtatott, zsebbe fizető, minimál béren tartott fiatalnak? én igen. 26.000.- ft! elég lesz cigarettára, meg sörre? No ennyi. Van még más is, ha valakinek nem tetszik a válaszom :folyt köv.A Mérnök...

2010. ápr. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Gondolom a lelépést úgy érted, hogy a munkaerő-piacról.

Szerintem, a nyugdíjasok nem szórakozásból dolgoznak, hanem, mert nem bírnak megélni a nyugdíjukból. Szerintem a nyugdíjkorhatár emelése mindenkinek rossz. A fiataloknak azért mert növeli a munkanélküliséget, az időseknek meg azért mert lassan már alig 1-2 évig élvezhetik a nyugdíjas éveket (miután az egész életüket végigdolgozták). Szerintem azt a rengeteg pénzt amit a munkanélküli segélyre költ az állam, át kéne csoportosítani a nyugdíjjakra, támogatni kéne az öngondoskodást (vagyis, hogy az emberek tegyenek félre a fizetésükből a nyugdíjas évekre) és akkor talán nem kéne tovább emelni a korhatárt, és nem lenne annyi munkanélküli sem. csak az a gond hogy ez ördögi kör, mert amíg nem csökken a munkanélküliség, addig nem lehet a segélyt átcsoportosítani a nyugdíjakra, ezért tovább nő a korhatár és tovább nő a munkanélküliség :(

2010. ápr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Annak a"kedves" hozzászólnak aki sajnálja, hogy a nyugdíjasok ingyen utaznak. A mai nyugdíjasok többsége (kivéve a volt párt funkcionáriusok és hasonló magas nyugdíjjal rendelkező elvtársak)kis nyugdíjból 35-40,000 től 60-80,000. körüli nyugdíjból tengődik, és várja a kapuba a postást aki a nyugdíjat hozza. Vannak még köztük olyanok (koruk miatt kevesen)akik háborús romokból az újjá építésben tevékenyen részt vettek, (meg kell kérdezni milyen bért kaptak akkor) A többség pedig a minden féle fantázia nevű "kommunista szombat" és hasonló ingyenes munkákkal robotolta végig a fiatal éveit. Építette a szocializmust abban a reményben, hogy idős korára majd a nyugdíjából megtud élni. De ki lehet számolni mire telik a nyugdíjból a rezsi költségek kifizetése után az egyre növekvő energia árak mellet a gyerekeket, unokákat is támogatni kell. Sorolhatnám Mindenki a családon belül nézzen körül és Önmaga is látni fogja Nem a nyugdíjasok ingyenes utazása viszi el a BKV.-pénzét. Talán nem kellene bedőlni a szalámi politikának, ott kellene keresni a pénzt ahol el tűnik. Nem tartom szerencsésnek ha az átvertek egymás torkának esnek, akik pedig lenyúlják a nagy pénzeket röhögnek.
2010. ápr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Mi az hogy le kellene lépniük. Szerintem semmiben nem akadályozzák a fiatalokat, akit pedig mégis, annak magában kéne keresnie a hibát. (Valami gondok lehetnek az önmegvalósításával...) Még két nagymamám és egy nagypapám él, és nem érzem, hogy bármiben hátráltatnának. Egyébként meg miért lenne valaki értékesebb vagy fontosabb csak a kora miatt??!!
2010. ápr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Előző hozzászólónak írok.

Azthiszem, a munkahelyeken eléggé meghatározó a kor. Nyílván bolti eladónak nem a 70 éves nyugdíjast fogják fölvenni, hanem a 25 éves fiatalt. Nyilván egy tanári állásra nem a 70 éves nyugdíjast fogják felvenni, hanem a 25 éves fiatalt. Persze ezzel nem a tudásukat vagy a tapasztalatukat akarom minősíteni de a világ nem áll meg. Halad az idővel, fejlődik és fejlődik. A boltokba más emberek járnak, hát az eladók is legyenek "olyan" mások. Mások már a mai diákok, hát a tanárok is legyenek "olyan" mások. Nem azt mondom, hogy nincs helyük az idősebbeknek a munkahelyeken de nyílván egy fiatalabb, úgymond "fejlettebb" gondolkodású embernek értékesebb szerepe van, mint egy idősebbnek.

Amit meg a nyugdíjról gondolok. Nyílván kevés... Ezzel én is egyet értek. De aki 50 éven át a minimálbérből élt meg az ne számítson arra, hogy akkor nyugdíjas éveiben dőzsölni fog. Számítson arra, hogy ugyan úgy spórolnia kell mindenre, adott esetben még dolgoznia akkor is. Én nagyszüleim végig dolgozták az életüket keményen. Nekik is mindenféle gyógyszert kell venniük, sajnos kórházba is kell járniuk öregségük végett. És mind ezek mellett semmilyen anyagi gonduk nincs.

2010. ápr. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
hát nem tudom, hogy jöttek nektek ezek a válaszok, hiszen teljesen nem ez volt a kérdés. Mit hittek, hogyan jön ez a téma a NYELVTANULÁShoz? Ti még sosem voltatok, olyan órán, ahol Pro és Kontra kellett érvelni???
2010. ápr. 29. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!