Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az eddigi Euroexam nyelvvizsga...

Az eddigi Euroexam nyelvvizsga feladatsorokat miért nem lehet letölteni?

Figyelt kérdés
Esetleg nem tudja valaki hogyan lehet hozzájuk jutni? Az oldalukon 1 db van összesen. Meg lehet venni egy könyvet, amiben vannak, de az is csak 3 feladatsor. :(

2016. aug. 10. 15:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és B2 középfok.
2016. aug. 10. 15:39
 2/6 A kérdező kommentje:
Esetleg akik eddig voltak, tudnának segíteni, hogy nektek milyen kérdések voltak, Writingban meg Speakingben?
2016. aug. 10. 15:42
 3/6 anonim válasza:

Innen tudsz gyakorlófeladatokat letölteni, illetve ha a gyakorló könyveket megszerzed:


euroexam főoldal/felkészülök fül/heti gyakorlófeladatok/archívum szóra kattintva(kb. oldal közepén link formában) tudsz szűrni a gyakorló feladatok között.


A vizsgán lévő feladatok szerintem nem publikusak a nagyközönség számára.

2016. aug. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

itt a link: [link]


Én más nyelvvizsga előkészítő könyvekből próbáltam felkészülni. TELC, ECL hasonló, mint az Euro.

2016. aug. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A speaking részről tudok mesélni, csak azon voltam. 4 részből állt: 1. bemutatkozás- válaszolni egy kérdésre, majd ahhoz kapcsolódóan még egyre (milyen zenét szeretsz, mit gondolsz, hogy ez a zenei stílus most vagy 10 éve volt népszerűbb...)2. szituációk- 3 rövid párbeszéd ( külföldi útbaigazítása, megkérni a szomszédot, hogy álljon arrébb a kocsijával, mert nem tudok kiállni, plusz oda égett a rendelésem egy étteremben, rendeljek mást...) 3. képleírás (előzetesen lehet hozzá írni vázlatot kb. 10 perc van rá. 10-12 kis kép, egy összefüggő történetet kell ebből kanyarítani, a múlt idő minél több alakjának felhasználása javallott, szeretnek rá pontot adni. 4. érvelés a partnereddel (nálam: utazás előtt mit kell elintézni, ha mondjuk nyaralni készülsz). Igazából az egész vizsga leírása megtalálható az oldalukon, én azt gyakoroltam és bejött. Minél meggyőzőbb, minél kezdeményezőbb vagy annál jobb! Remélem segíthettem! 32/F
2016. aug. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Van nekik négy hetes tanfolyamszerűségük online. B2 angolból találni a legkönnyebb feladatokat. Vannak könyvek, amiket, ha szerencséd van, megtalálsz online. ;)

Engem szóbelin a sportról kérdeztek. Hogy egyéni sportot, vagy a csapatjátékokat preferálom-e jobban, hasonlók. Szituációnál a partnerem nagyon könnyű dolgokat kapott, mindháromszor egy barátját kellett elhívnia valahova, míg nekem olyanok jutottak, hogy baj van az albérleti lakásommal, meg szeretnék venni valamit, hasonló formális dolgok. Nem emlékszemnmár rájuk.

A picture story egy kis csapatról szólt, akik elmentek evezni, aztán cmapingezni, csak jött valami vihar is, meg eltévedtek, stb.

Az érvelés az volt, hogy hogyan lehetne jobb az oktatás, azt hiszem.

Írásbelinél az első fogalmazás egy levél volt, de meg volt adva minden, amiről érdeklődni kellett. A másodikból meg az újságcikket választottam, hogy meghalt a helyiség híres akárkije, azt hiszem. De nem emlékszem, mi volt a konkrét feladat, csak azt tudom, hogy miről írtam. Illetve még rémlik, hogy az esszé valami oktatással kapcsolatos dolog volt.

Amúgy az oldalukon is több feladatsor van, főleg vizsga előtti héten. Állandóan ugyanazok, de időközönként, adagolva pakolják fel, azt hiszem.

Sok sikert! Kicsit nézegess át témánként szavakat, nézz kifejezéseket a fogalmazáshoz, meséléshez kötőszavakat, stb. Illetve használd a nyelvet, ha máshogyan nem, nézz sorozatokat! (Pl. Friends)

2016. aug. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!