Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik angol C1-es nyelvvizsgá...

Melyik angol C1-es nyelvvizsgát javasolnátok nekem?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy sok éve csináltam az EuroExamnél a B2-es nyelvvizsgámat, majd elég hosszú idő telt el úgy, hogy nem használtam a nyelvet. Aztán most 3 hónapja újra elkezdtem angolt tanulni egy nyelvsuliban, meg sokat foglalkozom vele itthon is. Újra "beleszerettem" a nyelvbe, már ha lehet ilyet mondani. :) Azt tervezem, hogy úgy 1 év múlva szeretném letenni a C1-es nyelvvizsgát. (Persze addig még rengeteget kell készülnöm, de tervezek még több tanfolyamot meg egyéb alternatív módot a gyakorlásra.) De nem tudom, melyik nyelvvizsgatípusra készüljek. Én csak az EuroExamet ismerem, azzal nekem pozitív tapasztalataim vannak, de mindenkitől azt hallom, hogy az sokkal nehezebb, mint a többi, pl. TELC, ECL, Origó, stb. Nem tudom, hogy így van-e, de ha kvázi tényleg az Euro a "legnehezebb", akkor nem érdemes azt bevállalnom, mert munka és egyetem mellett akarok felkészülni a nyelvvizsgára, tehát nem lenne baj, ha nem terhelném magam feleslegesen túl. :) Melyik vizsgatípust javasolnátok számomra?

2016. aug. 9. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs nehezebb és könnyebb. Egységes a rendszer. Olyan lehet csak, hogy neked bizonyos feladatok jobban fekszenek, mások kevésbé. Minden nyelvvizsgáról van fent a honlapjukon próba feladatlap. Töltsd ki és nézd meg, melyik tetszett a legjobban. Szubjektív, hogy kinek-mi tetszik. De a nehézségi szint egységes, felejtsd el, hogy van amelyik nehezebb.
2016. aug. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Előttem szólónak igaza van. A vizsgafeladat típusokban van csak különbség. Ha Neked "fekszik" az euro-s nyv, akkor nem célszerű a járt utat járatlanért feladni. Ha egy nyelv tanulásánál már eljutottál egy adott szintre, akkor a feladatok különbözősége okozhat csak gondot számodra.
2016. aug. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbálkozz meg a Cambridge CAE-vel. Ahhoz jelentősen több tudás kell.
2016. aug. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én pedig pont könnyebbnek, korrektebbnek érzem az Euros nyelvvizsgát pl a TELCnél.


Eurora jó szókincs és rutin elég, azzal át lehet menni, nem kell nyelvtani "kivétel kivételének a kivétele", hivatalos levél formai előírásai, és hasonló baromságokkal zsonglőrködni.


Tudd használni a nyelvet és meg lesz a papír is náluk.

2017. máj. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!