Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sokan, hogy tudnak középfokú...

Sokan, hogy tudnak középfokú nyelvvizsgával külföldön a szakmájukban dolgozni?

Figyelt kérdés

Én pár hónapja kaptam meg a bizonyítványomat.

De, egyáltalán nem érzem úgy, hogy mindenről tudnék beszélni.


A nyelvvizsgám 76 százalékos lett, nemzetközileg elismert.


De, szerintem kevéske.

A szóbeli arról szólt, hogy mennyire tudjuk összekapcsolni a nyelvtant a fantáziánkkal.Vannak témák, amiket előre kidolgoztam és felkészültem belőlük, mint egy prezentációra.

Meg persze, minden témához tanultam szószedetet.



A múlthéten voltam kint Ausztriában nyaralni.

Nagyon gyorsan beszélnek és sok mindent másként ejtenek, mint ami nyelvórán, vagy a vizsgáztatók a nyelvvizsgán.

Sőt, van olyan szó, amit én tanultam, de ők nem ismerik, nem tudják mi az.Van, amikor a ragozást sem helyesen mondják.

Illetve, ami még baj, hogy nem tudok olyan gyorsan reagálni.A kiejtés miatt, nagyon koncentrálnom kell a kérdésre.Ők meg egyből várják a reagálást.



Sokan mondják, hogy középfokú nyelvvizsgával már lehet jó állásokat betölteni Ausztriában.



2016. aug. 10. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Amikor egy állásra jelentkezel az is eléggé irányított beszélgetés, fel lehet készülni a tipikus kérdésekre. Ha látják, hogy amúgy a szakmádban jó vagy, esetleg nincs hasonló képzettségű osztrák/német munkaerő a környéken, akkor minden további nélkül felvesznek. Ha már kint dolgozol, aktívan használod a nyelvet, akkor fél éven belül már folyékonyan fogsz beszélni németül.
2016. aug. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
26%
Ismerősöm ismerőse németben lakik évek óta, mégsem tud németül, és vígan megél. Nem kell ahhoz anyanyelvszinten ismerni a nyelvet, hogy megértsétek egymást. Te tudsz egyszerűbb mondatokat alkotni, ha pedig olyan feladatot adnak, amiben ismeretlen szó van, hát lefordítod, és majd szép lassan megtanulod őket.
2016. aug. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
60%

Ez egy természetes állapot, ne aggódj magad miatt.

Két dologról is beszélsz, a tudás és a gyakorlat.

A középfokúra eljutni, ahhoz nem kell az a gyakorlat, ami az Életben a folyékony beszédet jelenti. Ha használod a nyelvet, akkor jön.

Ami a tudást illeti, a középfokú az pont arra jó, hogy alapfokon elboldogulj, de Murphy szerint mindig úgy jársz, hogy te tudsz az adott jelenségre egy szavat, az ellenfél meg egy másik szavat használ. :) Tovább kell fejlődni tudásban is. Szerintem.

2016. aug. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!