Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez németül?

Mit jelent ez németül?

Figyelt kérdés

An der TiHo verteilen wir die Studienplätze so: 20 Prozent an den Abiturbesten, 20 Prozent über die Wartezeit und 60 Prozent über das Auswahlverfahren der Hochschule.

Hierfür musst du einen Abidurchschnitt für mindestens 2,5 haben.


Úgyértem, tudom, hogy szóról szóra mit jelent, de magát a jelentést nem tudom, hogy mit jelent ( magyarul sem )...


Tehát 20 %-a a jelentkezőknek úgy kerül be az egyetemre, hogy az Abidurchschnittja végett, 20% a Wartezeit alatt jelentkező helyekre és a maradék 60% úgy kerül be, hogy az egyetem jónak találta a motivationstestjét?


Vagy a jelentkezés során 20%-ban nézik az Abidurchschnittot, 20%-ot számolnak fel a Wartezeitra és 60%-ban (tehát túlnyomó részt ezt nézik egy jelentkezőnél) az egyetem motivációs levele dönti el azt, hogy Te bekerülsz-e?


Na melyik a jó?:D Köszönöm szépen!



2016. aug. 10. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:

A jelentkezöl közül 20%-ban a legjobb érettségivel rendelkezök kerülnek be, 40%-ban a várakozók (feltételezemm az elözö évben helyhiány miatt kimaradtak) és 60%-ban a felvételi alapján kiválaszotottak.

(Az Auswahlverfahren nem motivációs levél hanem felvételi tesztsorozat)

2016. aug. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs, becsúszott pár elírás :)
2016. aug. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez biztos? Úgy nem lehet fordítani, hogy a jelentkezés során 20%-ban nézik az Abidurchschnittot, 20%-ot számolnak fel a Wartezeitra és 60%-ban (tehát túlnyomó részt ezt nézik egy jelentkezőnél) a felvételi eljárások döntik el a felvételt?


Tehát a százalékok NEM a felvettek számát, hanem egy jelentkező esélyeit jelölik? Így nem lehet fordítani? Mert nekem eléggé félreérthető!!

2016. aug. 10. 21:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez a felvettek arányát jelenti egyértelmüen. (25 éve élek német területen, németek között és igen jól értem a nyelvet)
2016. aug. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"An der TiHo verteilen wir die Studienplätze so:" <- ez a mondatrész miatt egyértelmű. Itt leírja, hogy a következők alapján osztják szét a tanulmányi férőhelyeket. Tehát igaza van az előttem lévőnek.
2016. aug. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Rick Mave ***** válasza:
100%

Ez a felvettek e három fő kritérium szerinti megoszlását jelenti. Ezt úgy kell érteni, hogy a felvehető hallgatók 20%-át kizárólag a hozott érettségi eredmény ("Abiturdurchschnitt") alapján veszik fel mondhatni automatikusan - ebbe a körbe értelemszerűen csak a szuper érettségivel rendelkezők kerülnek be, nagy túljelentkezésű szakokon (pl. orvosi) azok közül is csak a 'creme de la creme'.


További 20% a várakozók listájától kerül felvételre. Ezt meg úgy kell érteni, hogy Németo-ban van egy furcsa rendszer, miszerint várakozással előrébb lehet kerülni a listán, mondhatni a várakozás "javítja" az érettségi eredményét. Akinek van türelme, az pusztán várakozással is előbb-utóbb bekerül az egyetemre - akinek persze gyenge érettségije volt, az esetleg sok-sok évet kell "kiüljön" így.


Végül a 60%-nyi helyet a felsőoktatási intézmény egy "Auswahlverfahren" alapján tölti fel, ami nem felvételi tesztsorozat - Németo-ban gyakorlatilag nincs a magyarországinak megfelelő felvételi vizsgáztatás (bizonyos egyetemek, vagy bizonyos szakok lefolytatnak ún. szakirányú tanulásalkalmassági tesztet - "fachspezifischer Studierfähigkeitstest" -, de ez nem vizsga valamilyen tantárgyból), hanem egy összetett kritérium-katalógus, ami jónéhány szempont szerint van összeállítva.


Bevallom nekem is puskázni kellett, mert közel három évtizeddel ezelőtt voltam egyetemista itt Németo-ban, de találtam egy oldalt a neten ahol ez nagyon jól és részletesen le van írva (jóllehet orvosi szakra és természetesen németül):


[link]

2016. aug. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő válaszokat! :-)
2016. aug. 13. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!