Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha tudok 2700 szavat németül...

Ha tudok 2700 szavat németül ( kiejtés- magyar/német és német/magyar forditást ) akkor azzal esélyem van a b1-es nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Szeretnék privát órákra is járni, de anyagiak miatt nem tehetem ezt meg, friss iskolavégző vagyok. Legjobb privátórákra szeretnék menni, ahogy láttam kb 3000 ft/ óra.


Fél év privát órázás után megcélozhatom a b2-őt?


Nem a papir végett csinálom( vagyis igen, mivel kell az is) de én szeretném ténleg elsajátitani a német nyelvet, és kint is szeretnék lakni-dolgozni egy darabig biztossan.



2016. aug. 13. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Magyarból mikor vizsgázol?
2016. aug. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha érdekel félig magyar félig szlovén vagyok. Köszönöm hogy ilyen kedvesek vagytok ti magyarországi magyarok a többi külföldön rekedt magyarokkal!
2016. aug. 13. 21:33
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Mondjuk ahhoz képest, hogy így kigúnyolsz minket, mégis tőlünk kérsz tanácsot, nem a szlovénoktól...
2016. aug. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan 1 darab helyesírási hiba miatt szóltatok be neki? Elképesztő.

Szerintem annyi szó elég, de így szószám alapján nem lehet rendesen megmondani. Beszélgetni kell tudni, meg a nyelvtant. Minden esetre próbáld meg. Olvasgass azon a nyelven újságokat, fórumokat, az jó nyelvgyakorlás szokott lenni.

2016. aug. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
#3 Egy? Van ott még pár...
2016. aug. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
A fogalmazási furcsaságra szólt be neki az első, én meg csak arra, hogy erre ő rögtön nekünk támadt. Engem amúgy nem érdekelt, hogy ír.
2016. aug. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Egy nyelv nem csak a szavakról szól. Meg nem is mindegy, milyen szavakat tanulsz meg.


Mivel fogalmunk sincs, most hol állsz, fogalmunk sincs, fél év alatt mire juthatsz.


De persze a válaszomnál fedd figyelembe, hogy én is csak egy magyarországi magyar vagyok...

2016. aug. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
29%

#5: Lássuk csak: nincs vessző a címben az akkor előtt, a forint rövidítése nem Ft, b2-t. Ezek tényleg a világ legsúlyosabb hibái. Annyira, hogy elsőre még nekem is csak az -őt tűnt fel, mert a magyarok többsége sokkal rosszabban ír, és már teljesen megszokja az ember az ilyen apróságokat.


#6: Persze, majd meg fogja köszönni, hogy pár jelentéktelen hiba miatt az első reakció, amit kapott, egy letámadás. A gúnyolódása teljesen jogos volt.

2016. aug. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!