Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német, orosz; személyes...

Német, orosz; személyes tapasztalat, pro és kontra?

Figyelt kérdés

El kellene döntenem, hogy angol mellett melyiket tanuljam, legszívesebben mindkettőt, az viszont nem fog menni.


Személyes tapasztalataitokra lennék kíváncsi. Melyiket tartjátok szebbnek, könnyebbnek/nehezebbnek.

Nyilván ha csak németet tanult valaki, akkor nem tudja összehasonlítani az orosszal, szóval én mindkét félen szerzett tapasztalatra lennék kíváncsi.

És nem ilyen "jajj, de nehéz a cirill ábécé, ezért inkább német" véleményekre vagyok kíváncsi.


Tudom, hogy a német a nyugati világban sokkal fontosabb, szóval itt most tényleg szubjektív véleményre vagyok kíváncsi.


:)


2016. aug. 16. 20:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Hupsz, kicsit sok lett a kíváncsi, bocsánat. :D
2016. aug. 16. 20:28
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Én régebben oroszt tanultam (érettségiztem is 4-re belöle), utána meg az egyetemen németet tanultam (idöközben NO-ban élek). Szerintem az orosz könnyebb, márcsak azért is, mert a nyelvtani nemek egyszerüen felimserhetöek, és így a ragozás nem keverhetö. A németben minden szónál meg kell tanulni a nemét, mert semmi logika sincs benne, és a tényleges nemmel sem egyezik mindig.

Az orosznál a cirillbetük eleinte nehezek, de ha valakit érdekel, egy hét alatt meg tudja tanulni öket. Persze vannak olyan szavak, ahol másként kell kiejteni, mint a betüt önmagában, de ezeket meg meg lehet tanulni.


Idöközben - mivel német területen élek -, németül jól beszélek, és mindent megértek, bármiylen szöveget le tudok fordítani magyarra (kivéve speciális szakszövegeket), az orosz meg eléggé elmaradt, mert sok éve nem foglalkoztam vele.

2016. aug. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

pro

sokan beszélik


kontra

könnyű elveszni ennyi ember között

2016. aug. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hármas, ez mindkettőre igaz. Nekem viszont a kettő közül kellene dönteni.
2016. aug. 17. 09:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Én oroszt tanultam és tervezem is tovább tanulni. Némettudást munka miatt szedtem fel, nagyjából alapszinten értek. Szerintem az orosz a leggyönyörűbb nyelv, mind írását, mind a szavakat tekintve. Majdnem olyan kifejező tud lenni akár a magyar, néhány dologban hasonlít is. A ragozás és a nemek logikusak, megtanulhatóak, nincs ezer kivétel.

Szerintem oroszt kezdd el, kevesebben tudnak, ezért értékes tudás. De én elfogult vagyok:D. Ha meg szükséged lesz németre később, azt bepótolod, de nem is olyan szép és nem is olyan különleges.

2016. aug. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"És nem ilyen "jajj, de nehéz a cirill ábécé, ezért inkább német" véleményekre vagyok kíváncsi. "


Hát pedig ez az egyik legfontosabb különbség. Egyáltalán nem mindegy, hogy "ismerős" betűkkel van-e dolga, amikor az ember olvas meg ír, vagy "furcsa" betűkkel. Főleg annak, aki vizuális típus, és inkább olvasva tanul, kevésbé hangzás alapján.


Szubjektív vélemények miért segítenének neked a döntésben? Ha többen mondják azt, hogy ők az oroszt szeretik jobban, akkor azt választod? Szerintem ennek semmi értelme.

2016. aug. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azért nem vagyok kíváncsi a cirill betűkel való dobálózásra, mert azok akik tényleg tanulták a nyelvet azt mondták (mindenki!, persze biztos, hogy van kivétel), hogy az a nyelv legkönnyebb része és gyakorlással két hét után meg lehet tanulni, valamint beleszokni is könnyű, ha valaki tényleg foglalkozik vele.

Nem egy ábécé-nél fogok fennakadni nyelvtanulásnál, amikor valakik jelek százait (vagy épp ezreit) tanulják meg, lásd ázsiai nyelvek.


És igen, szubjektív véleményre vagyok kíváncsi. Nem ez alapján fogok dönteni, de igenis érdekel, hogy azoknak, akiknek mindkettőben van tapasztalata, melyiket tartják könnyebbnek és szebbnek.

Fogd fel csak véleménykutatásnak és andalogj tovább, ha nincs tapasztalatod, amit megoszthatnál velem.

2016. aug. 23. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!