Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A japán nyelv nehéz? 10-es...

A japán nyelv nehéz? 10-es skálán mennyire? Személyes tapasztalata van valakinek?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik és meg szeretnék tanulni, de előbb tudni szeretném mennyire kell felkészülnöm, hogy belekezdjek.

2013. febr. 23. 01:36
 1/7 anonim válasza:
50%

az írás nagyon nehéz, maga a beszéd nem vészes

végignéztem egy japán mesét, és már tudom az arigatou-t, mag a szoká-t ;)

2013. febr. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is japán mesékből (anime) tanulgatom a japánt, de innen nemigazán lehet megtanulni. Legalábbis az írást lehetetlen. :)

Néhány alap japán szó, plusz néhány nem túl alap azért már megy, és van olyan, hogy néha megértem a mondatokat is, de ez édeskevés a japán nyelv párbeszédképes beszéléséhez. Én a japánt a 10-es skálán egy 8-9-es nehézségűre tenném, de közel sem mondanám lehetetlennek. :)

19/f

2013. febr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Én 2 éve tanulok japánt és németet, de szerintem a német nehezebb. A japán nyelvben csak a kanjik tanulása jelent nagyobb gondot. Én olyan 7-est adok neki :)
2013. febr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem 6-7 körül. Én már 1 éve tanulok (nyelviskolában), és szerintem könnyen tanulható, valóban a kanjikat a legnehezebb megtanulni. Franciául és németül is tanultam, és azok sokkal nehezebbek a japánnál.
2013. febr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Nekem 11, pedig én könnyen tanulok nyelveket. Háromszor kezdtem neki a tanulásának, de minden alkalommal az elején feladtam, mert nem jutottam tovább. Az írás az, amit képtelen vagyok megtanulni. Se írni, se olvasni nem tudom, csak beszédben tudok valamit elmakogni és megérteni. Viszont ha komolyan akarsz vele foglalkozni, ne iskolaidőben tedd, mert jóval több időt kell rászánni - ugye a jelek írása, olvasása miatt -, mint egy latin betűs nyelvre.
2013. febr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Nyelv beszéd 10skálán sztem 2 nehézségi szint...

Kanji 10skálán 20as szint nagyon sok kanji van amit tudni kell... (ezt bánom nagyon)

Hiragana (ezek csak szótagokat jelölnek) ez sztem easy 10/1

katanaka (ez is xD) Nekem személy szerint ez nehezebbnek tünik 10/5 valahogy hiragana szerintem szebb...


Szal sztem csak írás része teszi bonyolultá az egészet

2013. márc. 2. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Pár hónapja elköteleztem magam, és elkezdtem tanulni a japán nyelvet, írást-beszédet egyaránt.

Hát, szerintem nem könnyű.

Mivel a japán nyelv szerkezete minden európai nyelvtől eltér, így elsőre igen nehéz megérteni még az alapokat is. Rengeteg gyakorlást igényel, de nem vagyok a magolás híve, így az írásjeleket is azok használatával és mondatok írásával vertem a fejembe. Személy szerint úgy szoktam tanulni, hogy otthon új anyagot veszek, minden szükségeset leírok a füzetembe, majd másnap a suliban gyakorlom, amikor csak lehet. Addig írom a sokszor értelmetlen, de nyelvtanilag helyes mondatokat, amíg meg nem értem. Utána hozzáveszek még egy anyagrészt, és így tovább.

2013. márc. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!