Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hy! Lassan 2 éve élek angliába...

Hy! Lassan 2 éve élek angliában és az utóbbi időben úgy érzem, hogy egyre romlana az angolom, pedig az utolsó 1 hónapba még tamfolyamra is beíratkoztam. Mi lehet az oka és mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Itt kezdtem tanulni a nyelvet és most is próbálom de valahogy elakadtam.

2016. aug. 17. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell abbahagyni. There're ups and downs.
2016. aug. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem angolokkal beszélsz. Persze magyarokkal se nagyon, mert nem nagyon árasztottál el minket a részletekkel.
2016. aug. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Részleteket! Milyen gyakran használod kint az angolt? Főleg magyarokkal beszélsz, vagy használnod kell az angolt napi szinten? Miért érzed úgy, hogy egyre kevesebbet tudsz, mit érzel most gyengébbnek? Nem lehet, hogy azért érzed így, mert egyre többet beszélsz anyanyelviekkel és néha még túl nagy falat, előtte meg csak az alap kommunikációra használtad?


Semmiképpen ne add fel, rosszabb időszakok mindig vannak, és lehet hogy egyáltalán nem gyengébb most az angolod, csak valamiért úgy érzed. Én azt javaslom hogy minél jobban "vedd körbe magad" a nyelvvel, nézz sok TV-t, olvass sok újságot, könyvet, és beszélgess minél több emberrel angolul. Biztosan rohamos ütemben javul majd a tudásod.


És merj megszólalni, akkor is, ha nem tökéletes még a tudásod. Úgy tudsz fejlődni, ha használod a nyelvet, másokat sem fog érdekelni, hogy még vannak hibáid!

2016. aug. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hi!
2016. aug. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Irány le a pubba beszélgetni emberekkel!
2016. aug. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igazából 2 hónapja költöztünk új városba, szóval melón kivül jelenleg többnyire csak barátnőmmel beszéle ő pedig magyar. Új melóm van többnyire lengyelek vannak, őket azért álltalába megértem főleg ha mutatják is a dolgokat de az ott dolgozó angolok akár japánul is beszélhetnének ugyan annyit értenék. 1 hónapja járok tamfolyamra is az első 1-2 héten még úgy éreztem ez egész jó meg hozzá is tudtam szolni az ott történő beszélgetésekbe, de az utolsó pár alkalom valami katasztófa volt. Feladni semmiképp nem fogom mert nagyon szeretném megtanulni a nyelvet mert szerintem manapság elég hasznos az angol nyelv használata.


Itt az utca végébe van egy kis kocsma ami még szerintem még nem is olyan kultúrálatlan, és sokat agyaltam, hogy lemennyek e oda kicsit megpóbálni társalogni. Tartok attól hogyan fogadnának magyar alig beszélő angolul létemre.

2016. aug. 18. 15:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt az utca végébe van egy kis kocsma ami még szerintem még nem is olyan kultúrálatlan,


Igyál 4-5 sört, majd az megoldja a nyelved.

2016. aug. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak alkoholista ne legyél, mert az vicces világ. - Képzeletbeli egereket látnak.
2016. aug. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!