Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A felvételre melyik jó szó...

A felvételre melyik jó szó angolul?

Figyelt kérdés

Uptake vagy recording?

Pl.: Felvétel a kecskéről ~ Uptakes from the goat ?


2016. aug. 20. 17:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Milyen felvétel? Videó? Egy kecskééérőőől? :-O
2016. aug. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

recording


vagy


footage

2016. aug. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tehát jobb lenne a Recording from the goat?
2016. aug. 20. 17:25
 4/15 anonim ***** válasza:
45%

Recording of the goat.


Uptake...ezen besírtam. Ennyire hülye nem lehet valaki.

2016. aug. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Valóban nem vagyok túl jó angolos, de nem tudok olyat írni, amivel jobban letudnálak alacsonyítani (nem mintha ez lenne szándékom), mint te saját magadat az előbbi hsz-el. Szóval szép volt! ;-)


Egyébként, ha jól tudom azt a kevés angolt, amit tudok, akkor azt írtad, hogy a kecske felvétele. A felvétel nem a kecskéé, hanem a kecskéről szól. Szóval?

2016. aug. 20. 17:37
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
Parade (lovaknál).
2016. aug. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

#4-es vagyok, és az, hogy recording of the goat (amit írtam) nem azt jelenti, h a kecskéé a felvétel, hanem pontosan az amit te szeretnél tudni.

Ha tudod, hogy nem vagy jó angolból, legalább kijavítani ne próbálj egy olyat, aki anyanyelvi szinten beszéli a nyelvet. Thx. És maradj a magyarnál inkább.

2016. aug. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Mindig a buta embereknek van a legnagyobb arca, ezt már megszoktam, sok birkával találkozok. Minél butább valaki, annál kevésbé alázatos, annál inkább magyarázza nagy puttonnyal az ici-pici tudását. Ezért írtam, hogy az arcoskodásoddal magadat minősíted. Szóval fogadd meg a tanácsomat és vegyél vissza az arcodból, mert ezzel semmire nem fogsz menni az életben. Ha ez nem megy magadtól, akkor érdemes lehet felkeresni egy pszichológust. Alapjáraton az ember nem bunkó, ha valaki még is az, annak valami lelki oka van, ezen pedig szakember tud segíteni. Az első lépés, hogy felismerd a problémát, utána tudsz segítséget kérni.


Egyébként az, hogy mondasz valamit, semmit nem jelent. "Bizonyítani" is kellene. Esetünkben leírni, hogy ez mégis miért azt jelenti, amit. Az is érdekes, hogy kétszer is lepontoztak. Ez nem arra utal, hogy jó lenne amit írsz. Na de mindegy, már megoldottam másképp. Annak, aki segíteni akart, köszönöm!

2016. aug. 20. 19:47
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

the goat's record

lenne a kecske felvétele


vagy lifting up the goat

ez is a kecske felvételét jelenti

2016. aug. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az uptake az az, amikor feldobják a magasba a csecsemőt az tán elkapják. Mire az nagyogat gügyög vagy röhögcsél, aztán felbüfögi ami benne van.
2016. aug. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!