Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen minor szakot válasszak?

Milyen minor szakot válasszak?

Figyelt kérdés

Bármelyik nyelvet szívesen tanulnám, de melyikkel mennék a legtöbbre?


- Holland

- Valamelyik skandináv nyelv (svéd, dán, norvég)

- Portugál


Én személy szerint inkább a portugál felé hajlok, mivel a hollandok és a skandinávok nagyon jól beszélnek angolul - bár ennek ellenére is meglepően sok állással találkozom, amiben ezeket a nyelveket tudó embereket keresnek.



2016. aug. 22. 23:59
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Mi döntsük el helyetted?
2016. aug. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Holland
2016. aug. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha nekem kéne dönteni, én olaszra mennék, mert azzal van célom. Azon kívül még a spanyol jönne szóba. Persze nem írtad, mi a majorod.


Én a hollandot és a portugált sose szerettem, a skandináv nyelvek közül meg inkább a norvéggal szimpatizálok, utána jön a dán.


Hogy melyikkel mennél a legtöbbre? Szinte mindenki azt mondja, hogy ilyen szempont alapján felesleges dönteni, hacsak nem akarsz kiköltözni, mert aki ér valamit, az úgyis tud angolul. Én ezzel nem teljesen értek egyet, de az igaz, hogy azzal mész a legtöbbre, amit később használni is tervezel. De a felhozatalodból előnyösebb egy skandináv nyelv, ha az itthoni munkalehetőségeket nézzük. Bár az arab is jól jön mostanában, múltkor láttam 3 álláshirdetést is Szaúd-Arábiába valami mérnökfélének (csak azt nem értem, miért Magyarországon keresnek rá embert). De sokszor látom, hogy dániai tehenészetbe kell ember dán és angol nyelvtudással.

2016. aug. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Amelyik neked tetszik és aminek teljesíteni tudod az előfeltételeit. ( Eltén pl. portugálnak nincs, csak közben bent kell tudni maradni, első félévben 80% felett kell lenni).


3. válaszoló : olasz és spanyol szép és jó, de ha nincs középfokon nem veheti fel őket.

2016. aug. 23. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
4.-es vagyok, ha írsz privátot a portugálról részletesebben is be tudok számolni.
2016. aug. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Portugál.
2016. aug. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
#4 Javíts ki, de én úgy tudom, hogy újlatin nyelveknél van egy szintfelmérő még 3. félév elején, és az alapján derül ki, hova mehet. Legalábbis az ELTE-n úgy tudom, hogy így működik a dolog, de mivel én TTK-ra járok és nincs minorunk, nem igazán foglalkoztam vele.
2016. aug. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sztem holland de attól függ hova jársz 😊
2016. aug. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!